Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlerinin Yetkileri Sınırsız Değildir

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlerinin Yetkileri Sınırsız Değildir

Sağlık Personelinden özellikle 25 yılını dolduran ebe, hemşire ATT ve sağlık memurundan mektup alıyoruz. Çalıştıkları kurumda mesleğe yeni başlayan çalışan personelin eğitim, tıbbi sarf, TİĞ, enfeksiyon kontrol hemşireliği, yara bakım ve stoama hemşireliği, diyabet eğitim hemşireliği, iş sağlığı ve güvenliği hemşireliği, sorumlu hemşire, sorumlu hemşire yardımcısı, nütrisyon hemşireliği vb. gibi birimlerde görevlendirilirken, hastaneden her gün artarak il -ilçe sağlık müdürlüğüne yapılan geçici görevlendirmeler olduğunu ama 25 yıl ve üzerini doldurduğu için, sağlık mazereti nedeni ile nöbetsiz birimde görevlendirmeyi talep ettiklerinde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün benim hemşirem benim ebem istediğimi yaparım bana hesap soramazsınız tavrı ile karşı karşıya kaldıklarını, fazla nöbet tutmak zorunda kaldıklarını ve bu sorunu sendika dahil tüm yöneticilerin görmezden geldiği bir al gülüm ver gülüm içeresinde olduğunu ve ne yapabileceklerini sormaktadırlar.

Bu konuda sendikada sorunuzu çözüm olmuyor ise;

Kurumunuzda Bakanlığın ilgili yönetmeliklere aykırı olan her türlü iş ve işlem için Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurabilirsiniz.

Öncelikle Sorumlu yardımcısı diye bir görevlendirme bulunmamaktadır.

Gözetmen Hemşire ( Süpervizör Hemşire) sadece mesai saatleri haricinde çalıştırılabilir, gündüzleri görevlendirilemez.

Sorumlu hemşire Öncelikle Yüksek Lisans mezunu olanlar arasından tercih edilmek durumunda yok ise hemşirelik ve ebelik alanında lisans mezunu olmalıdır.

25 yıl altı olan personelden nöbetsiz birimde çalışan sayısı ve hastaneden il-ilçe sağlık müdürlüğüne geçici görevlendirilen personel sayısı ile birlikte CİMER ve Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurularak sesinizin duyurulmasını sağlayabilirsiniz.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlerinin yetkileri sınırsız değildir. Sağlık personeli kimsenin personeli değildir. Sağlık Personeli devletin personelidir ve yönetmeliklere uygun yönetilmeyi hak etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 11:48

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 1 ay Önce

aciz,adam yerine konulduğunu zanneden müdürler,kendilerine tanrı gibi tapılmasını istiyorlar.

Haydarpaşa
Haydarpaşa - 2 hafta Önce

Tüm pandemi boyunca bir Kliniğe bile girmeyenle Haydarpaşa Numunenin Bakım Müdürü ile Klinikte çalışan aşı yapan İstanbul Sultanabdulhamid EAH nın bakım müdürü aynı mı şimdi. Hemşirelik alanında doktora yapan Başakşehir Şehir hastanesi ile Hemşirelikte lise mezunu olan Haydarpaşa nın müdür mü aynı. Ama şu var Haydarpaşa nın müdürü her lafında sendika var belki ondandır bu bitmez tükenmez mobingleri ve aba altından sopa göstermeleri.

Harun Tezel
Harun Tezel - 2 ay Önce

Başhekimi ve yardımcılarını hiçe sayan, kendi bağımsızlığını ilan etmiş birsürü başhemşire var şu zamanda..Neredeyse başhekim edasıyla gezer bunlar hastanelerde, nerden bu gücü alıyorlarsa artık..Az sayıda kalanMeslek etiğini ve hiyerarşisini kavramış olan bazı başhemşire hanımları bu gurubun dışında tutuyoruz tabii

TEKNİKER
TEKNİKER - 2 ay Önce

SADECE BU DA DEĞİL KENDİ SÖZLEŞMELİ KOLTUKLARINDAN OLMAMAK İÇİN YAPILAN HAKSIZLIKLARI PERSONELİN GÖREVİ OLMADIĞI HALDE YAPTIRDIKLARI İŞLERİ İL İLÇE TELKİLATLARININ ETİK BİLE OLMASA YAPTIRDIĞI İŞLERİ KİMSE HİÇBİR DEVLET MEMURU SESSİZ KALMAMALI CİMER SABİM SOSYAL MEDYA BU ZAMANDA BİZİ ÇOK EZDİLER SENDİKALAR AYRI SÖZLEŞMELİ BAŞHEKİM MÜDÜR HERKES CUMHUR BAŞKANININ SÖYLEDİKLERİNİN TAM TERSİNİ YAPIYOR HAKLARIMIZ MADDİ ANLAMDADA ÖDENMİYOR ÖDENEN GERİ İSTENİYOR HEM NÖBET HEM PERFORMANS ÜCRETLERİMİZ AZ ELEMAN ÇOK İŞ YAPIYORUZ YENİ BAŞLAYAN PERSONELLLER HİÇBİ İŞE EL SÜRMÜYOR YA YANLIŞ YADA EKSİK İŞ YAPIYOR OLAN 15-20-25 YILLIK PERSONELE OLUYOR SABRIM KALMADI HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

3nokta
3nokta - 1 ay Önce

cimere basvurunca adını soyadını kuruma vermeseler. ama veriyorlar

konya
konya - 1 ay Önce

hadi ya lise mezunu hemşireden sağlık hizmetleri müdür yardımcısı var konyada müdür yardımcısı iken lisans bitirmaya çalıişanlar var oteldde çalışan gelip hastane müdürü oluyor ise kimi kime şikayet edeceniz güldürmeyin bizde 30 yıllık oradan oraya savruluyoruz torpilin var ise kıçın sağlamdır

black06
black06 - 1 ay Önce

Florence Nightingale sanıyorlar kendilerini,mobing,adam kayırmacılık,evrensel ilkelerden çok uzaklar
oysa ki insan kaynakları yönetimi bir bilim alanıdır.

Serdar
Serdar @black06 - 2 hafta Önce

Özellikle çevresindeki yalaka ve ispiyoncular rahat ediyor diğer insanlar ise her türlü sıkıntılara uğruyor topluca şikayet etseler ama korkuyorlar kiminin dayısı kimin amcası Kimin kızı milletvekili kimi kime şikayet edeceksin sadece Allah'a şikayet edebilirsin şimdilik

Sağlıksız
Sağlıksız - 2 hafta Önce

Siz bir de Boyabat Devlet Hastanesindeki Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünü görün. Ego tavan Egosunu tatmin etmek için her yolu deniyor. Tabi siyaset arkasında


SIRADAKİ HABER