Türkiye'nin en büyük 112 acil sağlık sistemine sahip İstanbul'da garip şeyler...

Acil Sağlık Hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısı sosyal medyadan yaptığı paylaşımda '' 112 personeli tükeniyor, 12/48 saat sistemine geçilsin '' başlıklı bir paylaşım yaptı. 

112  yöneticisi personel tükeniyor diye açıklma yapabilir mi ?  Yapıyorsa sadece 12/48 yüzüden mi bu personel tükendi.  Düşük teşvik, mobbing, adam kayırma, ulaşım, yemek vs  personeli tüketmiyor mu?  Sadece çalışma sistemi mi tüketiyor ?  

Burdur'da entübe edilen diyaliz hastalarının durumu iyiye gidiyor Burdur'da entübe edilen diyaliz hastalarının durumu iyiye gidiyor

Acil sağlık hizmetlerinde görev yapan personelin çalışma saatini Sağlık Bakanlığı belirler. Bu karar ne il sağlık müdürlüğünün neden il ambulans başhekimliği  kararı olamaz. 40 bine yakın personeli ilgilendiren bir konu sosyal medyadan değil sağlam gerekçe ve irade ile bakanlık nezlinde yapılır.  

1997 yılından beri 112 de işleyen bir sistem var. Halihazırda güçlü ve ülkemizin göz bebeği bir sistem var. Nerede başı sıkışan varsa dermanı 112 de buluyor. Son 2-3 yıldır Bakanlık hiç olmadığı kadar destek sağladı. Yeni istasyonlar yeni ambulanslar alındı. Büyük deprem felaketinden anlının akıyla çıkan 112 sistemine çomak sokmaya gerek yok. 

Bu paylaşımından sonra onlarca mesaj aldık. Demek ki insanlar rahatsız olmuş. Sistem gayet güzel işliyor. Kimse kurcalamasın. Aksi takdirde kaş yapalım derken göz çıkartırsınız. Bu işin siyaset, bakanlık, sendika, dernek ve basın tarafıda var. 

Editör: Sercan Yılmaz