Türkiye'de sağlık konusunda en birinci sektör olan Sağlık Bakanlığı bir çok konuda güncel olarak bilgilendirmeler yapıyor. Vatandaşlar atamalardan ilaç konusuna sağlık konusunda en önemli bilgileri Sağlık Bakanı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan alıyor. Resmi sosyal medya hesapları ve internet sitesi üzerinden duyurular yapan Bakanlık önemli bir duyuru daha yaptı.

ARTIK ORADAN DA BİLGİ ALINABİLECEK

Sağlık Bakanlığı yaptığı güncel duyuru ile artık bilgilendirmelerin hangi yerden de öğrenilebileceği konusunda yapılan değişikliği duyurdu. Söz konusu duyuruda bakanlığın artık resmi Whatsapp Kanallar bölümünde hesabı olduğu açıklandı. Bakanlık güncel bilgilerin oradan da alınabileceğini ifade ederek vatandaşları kanala dahil olmaya davet etti.

Hastane personeli ağaca asılı halde bulundu Hastane personeli ağaca asılı halde bulundu

SAĞLIK BAKANLIĞI WHATSAPP KANALLARDA

Bakanlık tarafından yapılan paylaşımda “Güncel paylaşımlarımızdan haberdar olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak WhatsApp Kanallar 'da bizi takibe alabilirsiniz” denilerek vatandaşların dahil olması için bir link bırakıldı. Bu link ile vatandaşların gruba yönlendirilmesi sağlanacak. Bu gelişmenin ardından sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yeni gelişmeleri duymak için vatandaşları gruba dahil olmaya başlaması bekleniyor.

Whatsapp geçtiğimiz yıllarda kanallar özelliği hayata geçirmişti. Telegram mantığına benzetilen özellik ile kullanıcılar açılan gruplara giriyor ve oradan yapılan paylaşımları takip ediyor. Bu noktada bir çok resmi kurum ve kuruluşta burada kanal oluşturmuştu.

Kaynak: rss