Başhekimle Doktorun Tartışması Karakolda Bitti

Başhekimle Doktorun Tartışması Karakolda Bitti

Pazaryeri İlçe Devlet Hastanesi’nde görevli bir uzman doktorun hastane başhekimi ile tartıştığı esnada bayan başhekime el kaldırdığı öne sürüldü. Olaylar bununla da kalmadı başhekimin ailesi ile uzman doktor çarşıda bir arbede yaşadıkları iddiasıyla karakolluk oldular. Tarafların birbirinden şikayetçi oldukları duyumu alındı. 

İddialara göre, Pazaryeri Devlet Hastanesi Başhekimi Merve Çetin tarafından hastanede görevli uzman doktor Arif Gülmez’e bir görev verildi. Görevi kabul eden doktor Gülmez, 1 hafta sonra ise görevi yapmak istemediğini söyledi. Başhekim Merve Çetin ile doktor Arif Gülmez arasında gerçekleşen görüşme sonrası tartışma yaşandı. İddiaya göre, doktor Gülmez Başhekim Merve Çetin’in üzerine yürüyerek hakaretler savurdu. Doktor Gülmez’in Başhekim Çetin’e el kaldırdığı esnada etraftakilerin olaya müdahale ettiği öğrenildi. Yaşanan olayın ardından Kaymakamlığa ve sağlık müdürlüğüne bilgi verildiği, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi. 

Tartışmadan birkaç gün sonra ise doktor Gülmez ile başhekim Çetin’in ailesi çarşıda karşılaştı. Burada aile ile doktor arasında başlayan sözlü tartışmanın kısa süreli arbedeye dönüştüğü ve tarafların birbirleri hakkında suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.  

Ayrıca, doktor Gülmez’in daha önce tartışma yaşadığı bir başka sağlık personeliyle ilgili soruşturma geçirdiği ve atanan muhakkik tarafından iki personele uyarı cezası verildiği, Başhekim Çetin’in bu cezayı uyguladığı gelen bilgiler arasında. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Öte yandan, konuyla ilgili görüşlerini aldığımız İl Sağlık Müdürü Ferhat Damkacı, gazetemize yaptığı açıklamada, başhekim ile uzman doktor arasında tartışma yaşandığını doğruladı. Yaşanan olayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığını ifade eden Müdür Damkacı, soruşturmanın henüz sona ermediğini söyledi. 

Müdür Damkacı, olayın emniyete intikal edip etmediği yönündeki soruya ise doktor ile başhekim arasında yaşananların emniyete intikal etmediğini, başhekim ile doktor arasında meydana gelen gerginlik sonucu olayın adli makamlara taşındığını ifade etti.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER