Turhan Çömez, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Covid aşılarını sordu! Turhan Çömez, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Covid aşılarını sordu!

Tasarruf Tedbirleri Genelgesi doğrultusnda nöbet üzretlerinin azaltılması için düzenlemeler planlanırken, hasta ve  çalışan memnuniyeti için kanuna aykırı yapılan PDC'Ssi eksik kurumlardan PDC'Sİ ve standartı dolu olan  il, ilçe sağlık müdürlüğü ve 112 Başhekimliklerine süresiz yapılan geçici görevlendirmelere ses çıkarılmamaktadır.

PDC'Sİ dolu olan  il, ilçe sağlık müdürlüğü ve 112 Başhekimlikleri personel yetersizliğini öne sürerek yapmakta bu görevlendirmeleri.

 İl, ilçe sağlık müdürlüğü ve 112 Başhekimlikleri PDC üstü personel ile iş yetiştiremiyor ise, icra makamı olan hastane ve 112 merkezleri eksik PDC'nin yaynında bir de kadrosunda bulunan personelin  il, ilçe sağlık müdürlüğü ve 112 Başhekimliklerinde süresiz yapılan geçici görevlendirmeleri  ile artan eksik personel ile nasıl hizmeti hasta ve çalışan güvenliğ dogrultusunda yürütebilecektir.

 Sağlık Bakanlığının Süresiz ve kanuna aykırı yapılan geçici görevlendirmeleri  kökten çözecek bir çözüm bulması gerekmektedir.

Görüş Yazsı 1 için Tıklayınız

Görüş Yazısı 2 için Tıklayınız

Editör: Ceren Yıldız