Sinop’ta sağlık çalışanlarını taşıyan araçla karşı yönden gelen başka bir aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada hayatlarını kaybeden Dr. Sena Sakin için Sinop ve Gerze’de tören düzenlendi.

Bugün sabah saatlerinde Erfelek ve Gerze ilçelerinden geçici görevle Boyabat’a giden doktorları taşıyan aracın Boyabat yolunda karşı yönden gelen başka bir araçla çarpışması sonucu meydana gelen kazada Gerze Hastanesinde Görevli Pratisyen Hekimler Mehmet Turan Yazlak ve Sena Sakin ile sağlık çalışanlarını taşıyan araç sürücüsü Ender Çoraklı ve diğer araçta bulunan Reyhan T. isimli vatandaş hayatını kaybetti.

Elim kazada hayatını kaybeden Dr. Sena Sakin için Sinop ve Gerze’de tören düzenlendi.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliği önünde düzenlenen ilk törende Dr. Sena Sakin’in Türk Bayrağına sarılı tabutu başında dualar edildi. 

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, İl Müftüsü Paşa Bektaş ve sağlık çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen tören saygı duruşunda bulunması ardından kuranı kerim tilaveti okundu. Daha sonra Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan bir konuşma yaptı. Her ölümün acı olduğunu söyleyen Vali Dr. Mustafa Özarslan, bugün yaşanan bu talihsiz olayın tüm Sinop’un içinde derin bir acı yaşattığını söyledi. Görevi başında hayatlarını kaybeden görev şehidi sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara ise acil şifalar dileyen Vali Özarslan, tüm sağlık camiasına ve vatandaşlarımıza baş sağlığı diledi. Vali Özarslan’ın konuşması ardından elim kazada hayatını kaybeden Gerze Devlet Hastanesinde Görevli Pratisyen Hekim Sena Sakin için helallik alındı. 

Vergi cezalarında uzlaşma ve indirim olmayacak Vergi cezalarında uzlaşma ve indirim olmayacak

Dr. Sena Sakin için ikinci tören ise görev yaptığı Gerze Devlet Hastanesi önünde gerçekleşti. Burada mesai arkadaşları, Dr. Sena Sakin’e son görevlerini yerine getirdi. Buradaki törenin ardından Sakin’in cenazesi memleketi Ordu’ya gönderildi.
Elim kazada hayatını kaybeden Dr. Mehmet Turan Yazlak ve sağlık çalışanlarını taşıyan aracın sürücüsü ender Çoraklı’nın ise otopsi işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Sinopkaza 8D97 Edda07C95E5D0521D4E0 Dfa2 4516 Be37 Bc96143F592B16C2C629 D705 4D7A 88D9 Ef51A9C3E846

 Merve Yerli-Vitrin Haber

Kaynak: rss