WhatsApp kullanıcıları bu değişikliklere isyan edecekler! WhatsApp kullanıcıları bu değişikliklere isyan edecekler!

Ya bu eylemi gerçekleştiren  kişi bir sağlık personeli olsa idi ne  olurdu.  657 Sayılı Devlet Memurları Kanuna göre bu eylemin karşılığı "Kademe ilelemesinin Durdurulması" Cezası olurdu. Ayrıca  teşvik ek ödemesi de 2 ay  kesilirdi. 

Sözleşmeli yöneticnin cezası da sadece sözleşme imzaladığı dönemi kapsadığı için kısa süre sonra tekrar isterse sözleşme imzalayabilir. Kaldı ki  buna benzer nice örneklere rastlamak mümkün. Kriter dogru iletişim olunca  sağlıkta gelinen son nokta, basını meşgul eden sözleşmeli yönetici atamaları. Sağlık personelinin cezası dosyasında ömür boyu, Sözleşmeli Yöneticininki sözleşme döneminde kalır.  Ne diyelim Sözleşmeli Yöneticilğin dayanılmaz cazibesi

Olayı hatırlayalım.

Antalya , Kumluca Devlet Hastanesi’nde yaşanan olayda bir başhekim iki hemşireye görev yeri terk cezası olarak A-4 kâğıdına 500 kere, “Ben salağım servisimden başka servise gittim” yazdırmıştı. Başhekim olayın medyaya yansıması sonrasında görevden alınmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olayların medyaya yansıması sonrasında, “Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi görevinden uzaklaştırıldı. Hakkında disiplin soruşturması başlatılan Başhekimin sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir. Böyle bir davranışı kabul etmemiz mümkün değildir” demişti.

Bakanlık müfettişleri Başhekim Uzman Doktor A. A. hakkında yürütülen soruşturmayı tamamladı. Soruşturma sonucunda başhekim A ‘Amirine veya mahiyetindekilere karşı küçük düşürücü davranışta bulunmak’ fiilinden 60 ihtar puan ceza verildi ve görev yeri değiştirildi. 

Bu ceza puanına göre Alkan, meslek hayatı boyunca bir daha yöneticilik yapamayacak

Editör: Ceren Yıldız