Görevden alma ve atama kararları Resmi Gazete’de Görevden alma ve atama kararları Resmi Gazete’de

Düzce Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, görevden alındı.  Görevden alınan İlknur Aynan’ın yerine 2020 yılından itibaren Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevinde bulunan Esra Alemdaroğlu atandı.

ESRA ALEMDAROĞLU KİMDİR?

1982 yılında Rize'de doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Rize'de tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden 2005 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını 2016 yılında Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Yönetimi Bölümünde tamamladı.
2008 yılında Rize İl Sağlık Müdürlüğünde psikolog olarak göreve başladı. 2015 yılında Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili olarak atandı. Bu görevi yürüttüğü süre içerisinde Rize Valiliği AB Dış İlişkiler Bürosu ve Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü, Rize Valiliği Gönül Elçileri Koordinasyon Birim Sorumlusu ve Rize Valiliği Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Müdürü olarak da görev yaptı. Cumhurbaşkanlığının 13.10.2020 tarihli 2020/446 Karar Sayılı Kararnamesiyle Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atanmıştır.
Kültür, sanat, spor, eğitim, turizm, sosyal sorumluluk vb. pek çok alanda proje geliştirip yürüten Alemdaroğlu, Coğrafi İşaretli Ürünler, Geleneksel ve Yöresel Sanatlar, Turizm Master Planı, Festivaller ve sosyal faaliyetlerin planlanmasında da görev almaktadır. Ayrıca, Rize'nin ilk Film Festivali olan ve iki yıldır gerçekleştirilen Çay Doğa ve Gençlik Filmleri Festivali'nin koordinatörlüğünü yapmakta ve festivale uluslararası boyut kazandırmak için çalışmalarına devam etmektedir. Lise döneminde başladığı Rize Gençlik Merkezi tiyatro çalışmalarında günümüze kadar pek çok oyunda oyuncu olarak sahne alan Alemdaroğlu, gönüllü olarak Gençlik Merkezi'nde tiyatro yönetmenliği ve proje grubu eğitmenliği de yapmaktadır.
İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.(Düzcenin Sesi)

Kaynak: