Nevşehir'de, iddiaya göre ruhsatsız olarak işletilen özel bir klinikte gerçekleştirilen ozon tedavisi sırasında bir kadının fenalaşarak hastaneye kaldırılması ve yaşamını yitirmesi, şehirde büyük üzüntüye neden oldu.

Ambulansı engelleyip hakaretlerde bulundular! Ambulansı engelleyip hakaretlerde bulundular!

Klinikteki Ozon Tedavisi Sırasında Olayın Gelişimi

Edinilen bilgilere göre, geçen ay kendi adına özel bir klinik açan Dr. B. B.'un kliniğine başvuran 36 yaşındaki Eda Özden, ozon tedavisi sırasında rahatsızlandı. Durumu ağırlaşan Özden, Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı. Ancak durumu daha da kötüleşince Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Ne yazık ki, Eda Özden beyin ölümü gerçekleşerek hayatını kaybetti. Bu üzücü olayın ardından, ruhsatsız işletildiği öne sürülen klinik mühürlendi ve Dr. Barbaros Başbuğ gözaltına alındı.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Açıklama Yapmayan Yetkililer

Ancak, yaşanan bu olayla ilgili kamuoyunu aydınlatma sorumluluğunu taşıyan Nevşehir Sağlık İl Müdürü Dr. Hasan Tartar'ın herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekti. Gazetecilerin konuyla ilgili bilgi almak istemesine rağmen kabul etmeyen Dr. Tartar'ın sessizliği tepkilere neden oldu. Bu arada, kaçak olarak işletilen klinik hakkında bugüne kadar Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından herhangi bir işlem yapılmadığı öğrenildi.

Nevşehir Tabip Odası Başkanı: Konunun Takipçisi Olacağız

Nevşehir Tabip Odası Başkanı Dr. Yunus Emre Çakır, olayın ardından yaptığı açıklamada, yaşananların takipçisi olacaklarını belirterek, "Bize Cumartesi günü böyle bir olayın gerçekleştiği iddia edildi. Bunun üzerine gerekli başvurular yapıldı. İdari ve adli soruşturmalar başlatıldı. Dün itibarıyla vatandaşımız yaşamını yitirdi. Ailesine ve sevdiklerine başsağlığı diliyoruz. Gerekli soruşturmaları yapacağız. Şu an itibarıyla Sağlık Müdürlüğüne ruhsat başvurusunda bulunulmuş ama mevcut halinde muayenenin bir ruhsatı bulunmuyor" şeklinde konuştu.

Cenaze Töreni ve Sonrası

Eda Özden'in, aldığı ozon tedavisi sonrasında hayatını kaybetmesinin ardından, cenazesi Nevşehir'deki Kurşunlu Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Kaynak: rss