Toplu Sözleşeme Taleplerinden Beklentiler-3 Yıllık izin Hakkı

Toplu Sözleşeme Taleplerinden Beklentiler-3 Yıllık izin Hakkı

Sağlık personelinin gecesi, gündüzü, hafta sonu, bayram tatili, yaz tatili, kar tatili yoktur. Yıllara göre değişmekle birlikte 20-30 gün arasında bir senelik izni vardır. Bu senelik izin gün sayısının  içinede  hafta tatilleride girer. 14 günlük bir tatil yapabilmek için resmi tatil günlerinide kapayan 14 gün yıllık izin yazdırmalıdır. Diğer türlü eleman ihtiyacı sebep gösterilerek ya izne ayrılan hafta sonuna yada dönüşteki hafta sonuna nöbet, mesai yazılmaması pekde mümkün olmayabilir. Sağlık persoeneli izin talep ettiğinde daha az çalışmaz, izne gitmeden önce yada sonra tumadığı nöbeti sık aralıklar ile nöbet tutarak tamamlar. Zaten sabit üstü ek ödeme alan personel sayısı azaldı. Ancak sabit üstü ek ödeme alınan durumlarda ise yasa ve yönetmelikteki iznini kullandı diye cezalandırılıan tek çalışan herhalde sağlık personelidir. Yılda 12 güne kadar yıllık izin sabit üstü ek ödemenizden kesilmez. Ancak kuralara uymak zorundasınızdır. Bir ayda 5 günü yılda 12 günden fazla ayrılmadığınız zaman sabit üstü ek ödeme alıyorsanız izne ayrıldığınız için kesintiniz olmaz. Sağlık personeli acaba ne kadar kesintim olacak, öncesine yada sonrasına nöbet yazılacak mı? izne ayrılmadan önce yada döndükten sonra hakkıma düşen tüm nöbetleri tutarak ayrılmalıyım derdine düşmeden izne ayrılabilmek istiyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 08:35

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
BONKÖR...
BONKÖR... - 12 ay Önce

Sağlık Bakanlığında insan yerine konan tek meslek grubu doktorlar. Doktorun dışında kalanlar amele sağlık personeli (yardımcı sağlık personeli). Toplu sözleşmeden hiç kimsenin bir umudu yok. Çünkü herkes biliyor ki BUÇUK SENDİKA toplu sözleşme masasında memurun hakkını değil kendileri için koltuk kapma pazarlığı yapacaklarını biliyor. Herkes canını dişine takmış çalışıyor. Sağlık personelinin gecesi, gündüzü, hafta sonu, bayram tatili, yaz tatili, kar tatili yok. Sağlık personeli üzerinde idarelerin müthiş bir baskısı var ezdikçe eziyorlar hiç kimse sesini çıkartamıyor.

sağlık 17
sağlık 17 @BONKÖR... - 12 ay Önce

doktor harici sağlık personelinin emekli maaşıda iyileştirilmelidir

SELİMCAN
SELİMCAN - 12 ay Önce

ALLAH'IM YUKARDAN Bİ ÇUFAL ALTIN GÖNDER,YANINDA HAMAL PARASI DA OLSUN.BUNLARIN BİŞEY VERECEĞİ YOK:))))) SAYGILARIMLA.

orda bir köy var uzaktaaa..?
orda bir köy var uzaktaaa..? - 12 ay Önce

Şehit yakınları, Gaziler, SHÇEK’ler ve ... mağdurları için, öğrenim durumu ile ilgili bir defaya mahsus mezun olduğu bölümle alakalı kadroya geçiş hakkı verildi. ENGELLİ’ler için de böyle bir hakkın sağlanması gerektiğini söylememize rağmen yetkili/etkili kişiler ya da kurumlar bir türlü dile getir(e)miyorlar!. Dilegetirmek isteyenlerde Mecliste Komisyon kurulması için teklifte bulunduk gibi cümleler/kelimeler işittiğimizde SENDİKALI olmanın mahçubiyetini/ezikliğini, hissetmiyor değiliz. Sendika Başkan ve başkan yardımcıları tamam diyorlar lakin sonuç dediklerinin aksi çıkıyor. Keşke Sendikasız olsaydım diyorum da Toplu Sözleşmenin sonucunu bekliyorum az kaldı…

SELİMCAN
SELİMCAN - 12 ay Önce

SANIRIM YENİ BİR DÖNER SERMAYE YÖNETMELİĞİ SENE SONUNA DOĞRU HAZIRLANIP BİTİRİLECEKTİR. HER KESİMİ MEMNUN ETMESE DE İYİ BİR YÖNETMELİK OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. SAYGILARIMLA.

YHS
YHS - 12 ay Önce

yhs kaldırılsın

Turker akbulut
Turker akbulut - 12 ay Önce

Ek odeme yonetmeligi acilen degismeli

mehmet 02
mehmet 02 - 12 ay Önce

2351 KİŞİDEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIRAMADIĞIMIZI HALDE ATMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

MUSTAFA
MUSTAFA @mehmet 02 - 12 ay Önce

2351 UNUTMADINIZ GİTTİ
O İŞ BİTTİ..YETER

yhs
yhs - 12 ay Önce

yhs kalkacak mı bekleyip göreceğiz


SIRADAKİ HABER