Hastanelerdeki idarecilerin sözleşmelerinin yenilenmesi...

Hastanelerdeki idarecilerin sözleşmelerinin yenilenmesi...

Biliyorsunuz, sağlıkta birinci gündem duyarsız vatandaşlar yüzünden kovid-19 hasta sayısının önlenemez yükselişi, ikincisi de hastanelerdeki idarecilerin sözleşmelerinin yenilenmesi...

Daha önce de paylaşmıştık sizinle, tepe makamlara gelmek için verilen mücadeleyi!

Bu kadar hırs, bu kadar yoğun mesai boşuna harcanmıyor tabii ki!..

***

Söz konusu makam gücünün yanına "ballı maaşlar" da eklenince tadından yenmiyor valla!

Yaptığımız araştırmalarda öğrendiğimiz bilgilere göre, uğruna büyük "savaş" verilen koltuklar için cebe indirilen maaşlar öyle burun kıvıracak türden değil!

Mücadeleye değer yani!..

Öncelikle şemaya göre İl Sağlık Müdürlüğü'nün altında; 'Halk Sağlığı, Kamu Hastaneleri, Acil Sağlık, Sağlık, Destek ve Personel' olmak üzere tam 6 hizmet başkanlığı var. Bu başkanlıklara bağlı 12 başkan yardımcılığı ve ayrıca 34 birim sorumlusu bulunmakta.

İl Sağlık Müdürlüğü'nde müdür dâhil 59 kişi üst yönetimde yer almakta.

Diğerlerini saymıyorum bile...

Dedik ya araştırdık diye!..

Buna göre başkan, yardımcıları ve birim sorumlularının maaşları akademik kariyer ve eğitim durumuna göre de değişiyor.

Ama biz ortalama rakamı aldık.

Buna göre 'Hizmet Başkanları'nın 18- 20 bin, yardımcılarının 15- 18 bin, diğer birim sorumlularının ise üniversite mezunu olan, olmayan şeklinde 8-10 bin lira arasında maaşları değişiyormuş.

Kısacası, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde başkan, yardımcıları ve birim sorumluları olmak üzere 59 kişi bulunuyor.

Söz konusu bu sözleşmeli yöneticilerden sadece 59 kişiye, devletin kasasından çıkan maaş yaklaşık 700 bin lirayı buluyormuş.

Diğer illeri de katarsanız siz düşünün artık!..

***

Nasıl iyi mi?

Sizce de bu kadar mücadeleye değer mi?

Ee, bir de buna koltuk, makam eklenince şişik egolar şiştikçe şişmekte!..

Sonra yoğun iş yükü altında ezilen, çile çeken fedakâr sağlık emekçisine mobbing, tehdit gırla...

Ballı bu koltuklarda mesai hem de masa başı, öyle nöbet falan yok!

Oooh suyundan da koy!..

Kimsenin aldığı parada, pulda gözümüz yok elbette...

Bizim derdimiz devletin kasasından çıkan, yani milletin verdiği vergiyle toplanan paraların, hak edenlere gitmesi...

Hak ediyorsa da helal olsun!..

***

Evet, tekrar kulislerde konuşulanlara dönelim...

En çok talep Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı yardımcılıklarına varmış...

Dr. Tarık Kuzhan'ın adı söz konusu başkan yardımcılığı için de geçiyormuş.

Eşi Dr. Esma Kuzhan da hâlâ Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı.

Dr. Tarık Kuzhan olur mu, olmaz mı bilemiyoruz...

Ayıca Dr. Esma Kuzhan'ın yardımcısı Dr. Yasemin Baş'ın eşi Nilüfer İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Baş'ın da Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı'na getirilmesi için yoğun bir mesai harcanıyormuş!

Hayırlısı!..

***

Şimdiii...

Yeni, taze bir bilgiyi de aktarayım size...

İlimizin İl Sağlık eski Müdürü Dr. Osman Ayyıldız'ın, bir önceki yazımızda saha koordinatörlüğü sözleşmesinin bitmek üzere olduğunu ve şehrimizdeki bazı hizmet başkanlıklarına adının geçtiğini duyurmuştuk ya!..

Ha işte!

Yeni aldığımız kulis bilgisine göre, Dr. Ayyıldız'ın hedef büyüttüğünü ve Sağlık Bakanlığı'nda bir 'Genel Müdürlük' koltuğunu "kapma" telaşında olduğu söyleniyor.

Ayrıca, Dr. Osman Ayyıldız'ın bir yandan kendine koltuk ararken 90'lı yıllarda şehrimizin İl Sağlık Müdürlüğü görevini yapan ve daha sonra aile hekimliğine geçen Dr. İsmail Hakkı Çelik'in, yeniden İl Sağlık Müdürlüğü koltuğuna oturması için bazı siyasilerle görüştüğü bilgisi de kulağımıza geldi!

"Doğru mudur, değil midir?" bilemeyiz ama ateş olmayan yerden duman tütmez!..

Biz, konuşulanları aktardık sadece...

Kimin hangi koltuğa geleceğini, getirileceğini, kulis bilgilerinin ne kadarının gerçekleşeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz hep birlikte...

Kaynak:Lale Akasoy-yenidönem

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 21:53

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikri
Fikri - 3 hafta Önce

Tamda yerel haber ağzıyla yazılmış, sağdan soldan ne duyduysa yazmış

Murat
Murat - 3 hafta Önce

Bunu yazan ihtiras sahibi ezik ifyiradan çekinmeyen zavallı bir tip. Acınacak durumda. Kısaca şunu söyleyeyim. İl sağlık müdürü başkanların çoğu zaten uzman hekim çoğunun akademik kariyeri var. Hastanede çalıisa 20 25 bin alacak ili yönetenler çok ballılar 20 bin alıyorlar ???? ben de sorumlu uzmanım hakanın en altında. 7 24 mrsai mevhumumuz yok. Akşam 7 8 şere kadar çalışıyotuz hafta sonları dahil bittakıö veriler isteniyor. Evden gerekirse işe giderek çalışıyotuz. Aldığımız para atılan iftira gibi 8 10 bin değil. 6 binlira civarında para geçiyor elimize. Ocak şubat aylarında 6.5 bin lira geçebildi. Diyeceğim o ki yalan yazmayın yanlış yazmayın. Allahtan korkun o herşeyi hakkı ile götendir.

Lobici ve Irkçı Lale Akasoy
Lobici ve Irkçı Lale Akasoy - 3 hafta Önce

Sayın Akasoy’un çamur attığı yöneticiler tarafından Bursa son derece salıkta çağ atlayıp gerek fiziki gerekse teknolojik bakımından 5 yıldızlarla kendisiyle yarışıyor. Sağlık-Sen ve sağlık camiası Lale Akasoy kisvesinden kurtulmalıdır. Sürekli insanlara tepeden bakan ve ırkçılık yaparak belli bir kesimi hedef gösteren Lale Akasoy hanımefendi koltuk savaşlarında kendi adamlarını ve istedikleri yöneticileri getirme peşindedir.

Hollanda Lalesi
Hollanda Lalesi - 3 hafta Önce

"Kendisinden olmayan tüm tıpçıları eleştiren hatta uludağ üniversitesi rektör seçimlerinde aba altından sopa gösteren eski Türkiye tiplerinden olan bir doktor olan Lale Akasoy" lobi faaliyeti yapmaktan vazgeçin.

Hafıza
Hafıza - 3 hafta Önce

Adeta kimlerin liyakat ehli olduğuna karar veren kurs hocası gibi kendini lanse eden, Sağlıkçılara, doktorlara sözde liyakat dersi veren, geçmiş dönemlerde Bursa’da yıllarca yapılamayan sağlık hizmetlerinde başarılara imza atan yönetici ve bürokratları kendince liyakatsiz görüp çamur atma yoluna giden Lale Akasoy’a soruyorum. Ne ayaksın?

Çok Bilmiş
Çok Bilmiş - 3 hafta Önce

Sağlık bakanlığı Sayın Akasoy’u atama, görevden alma, bürokrat yapılandırmalarında en üst derecede makam vermezse ayıp etmiş olur. Hatta atamalarda Lale Hanıma danışmazsa haddini aşmış olur!”

Özcan Akan
Özcan Akan - 3 hafta Önce

Karı koca sözleşmeli yönetici olmamalı. Bakanlık bu konuda prensip kararı almalı.

pandemi
pandemi - 3 hafta Önce

Hastanelerde virüs ile savaşı idareciler vermedi çoğu odasından çıkadı bire bir mücadeleyi doktorlar ve yardımcı sağlık personeli verdi kusura bakmasın kimse


SIRADAKİ HABER