Hastane güvenlik görevlisinin yaralandığı olayın yargılanmasına devam edildi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde hastane otoparkında araç park etme meselesinden çıkan kavgada iki güvenlik görevlisinin silahla yaralandığı olayın yargılanmasına devam edildi.

Hastane güvenlik görevlisinin  yaralandığı olayın yargılanmasına devam edildi

Çaycuma Adliyesi 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada güvenlik görevlisi Tolga T'nin çene kırılması, 3 kurşun yarası ve sol kalçada kalan kurşun yüzünden hayati tehlikesi olacak şekilde yaralandığının tespit edilmesi üzerine dosya Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Öte yandan olayda yaralanan diğer güvenlik görevlisi Rahmi Ö. ise şikayetinden vazgeçti.

1'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Kasten yaralama ve öldürmeye teşebbüs' suçundan dava açıldı. Sanıklar Raci K. ve Tahsin K. duruşmaya Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi'nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Yeniden iddianame düzenlenecek olan Raci K. ve Tahsin K. hakkında 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçlamasıyla dava açılacak.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

OLAY NASIL OLDU?
4 Mart 2021 günü Çaycuma Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Tolga T. hastaneye gelen annesini karşılamak üzere hastane bahçesine çıktı. Acil Servis yakınlarında annesini karşılayan güvenlik görevlisi ile otoparkta bir sürücünün park etmeye çalıştığı aracın annesinin ayağına değdiği iddiası üzerine tartışma çıktı. Yaşanan tartışmada şahıs iddialara göre aracından inerek etrafa ve havaya rastgele ateş açmaya başladı. Olayda güvenlik görevlileri Tolga T. ile Rahmi Ö. kalça ve dizlerinden yaralandılar. Tolga T. ve Rahmi Ö. hastanede tedavi altına alınırken, olayın faili baba ve iki oğlu 5 Mart 2021 günü savcılığa sevk edildi. Olayın failleri Raci K. ve Tahsin K. tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer şüpheli Tayfun K. adli kontrolle serbest bırakıldı.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER