TUİK Mart ayı enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından memurlar adına enflasyonu değerlendiren Osman kaya açıklamasında şu sözlere yer verdi:
Buna göre, enflasyon mart ayında aylık bazda yüzde 3,16 yıllık bazda ise 68,50'ye yükseldi.

Bayram dışında çalıştığım serviste yönetimden birilerini görmedim Bayram dışında çalıştığım serviste yönetimden birilerini görmedim

TUİK Mart ayı enflasyon rakamları açıklanmasının ardından bir kez daha görüyoruz ki memuurun alım gücü geçen ay olduğu gibi bu ay da azalmaya, maaşı erimeye devam etti. Yılbaşında memura reva görülen %15’lik maaş zammı enflasyonun altında kalarak memuru bir kez daha yoksulluğa, geçim sıkıntısına sürükledi.

Artan hayat pahalılığı ve yükselen enflasyon karşısında memurun dayanacak ne gücü ne de sabrı kaldı… Memur artık ev kirasını ödeyemeyecek duruma gelmiş, temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamak için kredi/borç bataklığına sürüklenmiştir

Devletin itibarını temsil eden kamu çalışanlarımız yaşam mücadelesi vermektedirler. Enflasyon farkının aylık olarak maaşlara yansıtılmasını, tüm kamu çalışanlarımıza yoksulluk sınırının üzerine emekliliğe yansıyacak tek kalem maaş talebimizi yineliyoruz.

https://x.com/osmkya06/status/1775460598760825234?s=46&t=pKV1Ncf6sRXr3Zy90u4Ziw

Editör: Sercan Yılmaz