Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu illeri açıklayıp çağrıda bulundu: 'İdari izin verilmeli' Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu illeri açıklayıp çağrıda bulundu: 'İdari izin verilmeli'

Nazilli Devlet Hastanesi’nde bir başarıya daha imza atıldı. NDH Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya’nın da desteğiyle, Anestezi Yoğun Bakım Ünitesinde hemşire olarak görevli olan Sercan Özdemir’in yürüttüğü, ADÜ Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülengün Türk danışmanlığında, ‘Ağız Bakımında Kullanılan Klorheksidin Glukonat, Sodyum Bikarbonat, Ozonlu Su Ve Hipokloröz Asit Solüsyonlarının Ventilatör İlişkili Pnömoniyi Önlemeye Etkisi’ başlıklı proje TUBİTAK 1002-A Hızlı Destek Programı kapsamında desteklenmeye uygun bulundu. Projenin kabul görmesi Nazilli Devlet Hastanesi’nde sevinçle karşılandı.

Hastane yönetiminden yapılan açıklamada, “Doktora tez çalışması olarak yürütülecek olan projede elde edilecek sonuçların, entübe hastalarda mikrobiyal kolonizasyonun azaltılmasında etkili ağız bakım solüsyonu kullanımında hemşirelere rehberlik edebileceği, hastalarda ventilasyon ilişkili pnömoni gelişiminin önlenmesine katkı sağlayacağı düşünülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: rss