Hastane bahçesinde unutulan çanta polisi alarma geçirdi

Nazilli Devlet Hastanesi poliklinik girişinde, bankın üzerinde unutulan sahipsiz çanta polisi alarma geçirdi. Çantanın içinden kıyafetler çıkınca herkes derin bir nefes aldı.

Hastane bahçesinde unutulan çanta polisi alarma geçirdi

Olay, Nazilli Devlet Hastanesi poliklinik girişi bahçesinde 15.15 sıralarında meydana geldi. Hastane güvenlik görevlileri bahçede bankın üzerinde sahipsiz bir çanta fark etti. Bir süre bekledikten sonra çantayı kimsenin almaya gelmemesi üzerine Nazilli Emniyet Müdürlüğüne haber verildi. İhbar üzerine hastane bahçesine gelen ekipler, güvenlik çemberi oluşturdu. Ekipler uzaktan yaptıkları incelemede çantadan şüphelenerek Aydın’da bulunan bomba imha ekibine haber verdi. Bu sırada çantanın sahibi olduğunu ifade edilen Merve Çalışan’ın bir akrabası hastane bahçesine geldi. Polis ekiplerinin çantanın sadece sahibine verilebileceğini belirtmesi üzerine çanta sahibi beklenmeye başlandı. İlerleyen süreçte bomba imha ekipleri ile çanta sahibi aynı anda hastaneye geldi. Bomba imha ekipleri ile birlikte çantayı açan Merve Çalışan’ın çantanın kendisine ait olduğunu kanıtlaması üzerine gergin bekleyiş sona erdi. Emniyet tedbirleri sonlandırılırken, Çalışan ise ifadesinin alınması için Nazilli Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

“ANNEM ÇANTAYI BANKTA UNUTMUŞ”

Annesinin ameliyatı için Buharkent Feslek’ten geldiklerini belirten Merve Çalışan, “Doktorda Covid-19 salgınından dolayı ameliyatın iptal olduğu söyleyince bahçeye indik. Annemi banka oturttuktan sonra ben eczaneye gittim. Annem işim bitince benim yanıma yola çıktığı zaman elinde eşyalar olduğu için bu çantayı bankta unutmuş. Biz de Buharkent’te oturduğumuz için arabaya binmiş bulunduk. Bir tanıdığımıza çantayı unuttuğumuzu söyledim ve almasını rica ettim. Buraya geldiğinde akrabam çantanın bir akrabasına ait olduğunu söyleyince beni aradılar ve almaya geldim. Çantada kıyafet ve kitabım vardı” ifadelerini kullandı.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER