Başhekimin sözleşmesi askıya alındı

Başhekimin sözleşmesi askıya alındı

Adil Sarıhasanoğlu adına açılmış Twitter hesabından, 2013 ve 2014 yıllarında “Her Türk asker doğar da her Kürt ne doğar” ve “Olsa da bir Alevi kızı sevsek. Esmerinden taş gibi. Fantezimi hayata geçirecek yok mu bir kısrak” paylaşımları yapılmıştı. İstanbul Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürü Adil Yetiş Sarıhasanoğlu’na ait olduğu öne sürülen hesaptan yapılan paylamışlar, kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanmıştı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

HDP Muş Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde; Sarıhasanoğlu hakkında adli ve idari soruşturma açılıp açılmadığını, görevden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmadığını sormuştu.

Koca, soru önergesine verdiği yanıtta konuyla ilgili soruşturma sürecinin devam ettiğini ve Sarıhasanoğlu’nun sözleşmesinin askıya alındığını bildirdi. Koca, “Soru önergenizde yer alan hususlarla ilgili Bakanlığımız müfettişince yürütülen disiplin soruşturma süreci halen devam etmektedir. Ayrıca adı geçen kişinin sözleşmesi, soruşturma süresince askıya alınmıştır” dedi.

İstanbul Tabip Odası soruşturma başlatmıştı 

İstanbul Tabip Odası Dr. Sarıhasanoğlu hakkında soruşturma başlattığını duyururken, İl Sağlık Müdürlüğü de "iftira" olarak nitelendirdiği paylaşımları yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştı. 

Kaynak:https://halktv.com.tr/gundem/bakan-koca-irkci-ve-mezhepci-mudurun-sozlesmesi-askiya-alinmis-465108h

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 16:30

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeni bir şey yok
Yeni bir şey yok - 3 hafta Önce

Yönetici atamasıymış. A ,B, C koltuklarında oturanların yerini değiştir dur . Yıllardır yapılan bu A koltuğundan kaldır B koltuğuna oturttur . Ballı maaşı ordan çeksin

adil
adil @Yeni bir şey yok - 2 hafta Önce

Yağma Hasan böreği yiyin efendiler.

SIRADAKİ HABER