Gaziantep Şehir Hastanesi’nde açılışından bu yana yaklaşık 2 milyon hastaya hizmet verdi. Sağlık Bakanı Koca, Şehir Hastanesi ile ilgili verileri açıkladı. İşte detaylar…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gaziantep Şehir Hastanesi ile ilgili verileri açıkladı. İşte detaylar…

Bakan Koca, Gaziantep Şehir Hastanesi’nde açılışından bu yana yaklaşık 2 milyon hastaya hizmet verildiğini açıkladı.

Cilt Hastalıkları Hakkında Detaylı Bilgiler Cilt Hastalıkları Hakkında Detaylı Bilgiler

GAZİANTEP ŞEHİR HASTANESİ 8 AYDA 2 MİLYON HASTAYA HİZMET VERDİ

 

Gaziantep Şehir Hastanesi’nde 8 ayda yaklaşık 2 milyon hastaya hizmet verildiğini belirten Bakan Koca, polikliniklerde hizmet verilen hasta sayısının 1 milyon 550 binin üzerinde olduğunu bildirdi.

Acilde hizmet alan hasta sayısının 450 bin civarında olduğu bildiren Bakan Koca, “Yapılan cerrahi işlem sayısı 75 bin. Yatarak tedavi gören hasta sayısı 60 bindir.” dedi.

Bakan Koca açıklamasında, “Güneydoğu Anadolu Bölgesinden tüm hastaların kolayca başvurduğu Gaziantep Şehir Hastanemiz, bilindiği gibi yaklaşık 8 ay önce faaliyete geçmişti. Bölgedeki tek yara bakım servisinde hastaların kronik ve iyileşmeyen yaralar tedavi ediliyor, kronik ve iyileşmeyen yarası olan hastalara yataklı hizmet de sunuluyor. Acilde hizmet alan hasta sayısının 450 bin civarında olduğu ve yapılan cerrahi işlem sayısı 75 bin, Ayrıca yatarak tedavi gören hasta sayısı 60 bindir. Çalışmaları için ekibimize teşekkür ediyoruz ifadelerini kullandı.”

 

Kaynak: rss