Asgari Ücret Tespit Komisyonunda ilk kez 4 işçi yer aldı Asgari Ücret Tespit Komisyonunda ilk kez 4 işçi yer aldı

Körfez Fatih Mahallesinde hasta ve hasta yakını olduğu iddia edilen bir grup henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı aile sağlığı merkezini bastı. Sağlık merkezinde bulunan 3 doktoru darp eden grup çevreye de zarar verdi. Darp edilme esnasında hekimlerden birinin boğazı sıkıldığı için boğulma tehlikesi geçirerek bayıldığı öğrenilirken, olayın ardından Hekimlerden biri Körfez Devlet Hastanesinde diğer, iki Hekime ise ilk müdahale Derince Eğitim Araştırma hastanesinde yapıldı.

“SAĞLIKTA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇİN”

Yaşanan olayın ardından Kocaeli Şehir Hastanesi önünde açıklama yapan CHP Kocaeli Milletvekili Muhip Kanko şunları söyledi: “Evet, Kocaeli Türkiye’nin en büyük metropollerinden biri ancak her gün değişik olaylarla gündeme gelmekte. Bugün 
Türkiye’de son zamanlarda çokça gündeminde olan sağlıkta şiddetle yeniden karşı karşıya kaldık. Kocaeli ili Körfez ilçesi Fatih Mahallesi Aile Sağlığı Merkezindeydik. Üç doktora yapılan saldırı oldukça fazla travma etkisi oldu. Doktor arkadaşlarımız şu an gözetim altındalar çünkü boğazları boğulacak şekilde sıkılmış durumda ve bir arkadaşımızın da kolu kırılmış durumda. Gözetim altındalar ziyaret ettim geçmiş olsun dileklerimi ilettim ancak tüm yönetim kademesine tekrar seslenmek istiyorum sağlıkta şiddetin önüne geçin. Sağlıkta şiddete yol açan kişileri mutlaka ağır cezalarla cezalandıralım ki bu ülkede doktorlarımız göç etmesin. Doktorlara sağlıkçılara her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bu olayın takipçisi olacağım.”(Kocaeli Barış)