Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süredir gündemde olan Kabine'deki değişimin ilk adımını attı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile gece saatlerinde sürpriz şekilde görevi bıraktığını duyuran Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alındı. Erdoğan'ın atamasıyla Koca'nın yerine İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu gelirken, Özhaseki'nin yerine ise kendisinden önceki Çevre Bakanı olan ve 31 Mart'ta AKP'nin İBB Başkanı adayı olarak yarışan Murat Kurum getirildi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı görevine atandıktan sonra sosyal ağ platformu X üzerinden paylaşımda bulunan Kurum, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensipleriyle yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım.

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu illeri açıklayıp çağrıda bulundu: 'İdari izin verilmeli' Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu illeri açıklayıp çağrıda bulundu: 'İdari izin verilmeli'

Bizi bu şerefli göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Çabamız, gayretimiz, mücadelemiz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmaktır.

Bayrağı devralacağımız Sayın Mehmet Özhaseki bakanımız gibi biz de başta asrın felaketinin yaşandığı tüm şehirlerimiz olmak üzere 81 ilimizin her köşesinde çalışmaya, koşmaya devam edeceğiz.

Rabbim üstlendiğimiz bu kutlu görevde bizi aziz milletimize mahcup etmesin."

 

Kaynak: rss