Hali hazırda sağlıkta sözleşme bitiş dönemi yaşanıyor.

personel sağlık

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatından görev alan yöneticiler 2 ila 2,5 yıllık sözleşme dönemleri kapsamından göreve geliyorlar. Başlangıç ve bitiş tarihleri ise çoğu ilde genellikle aynı döneme geliyor. 

Sağlık Müdürü Atanacak 

25 Kasım 2023 Tarihli Atama Kararları Resmî Gazete yayımlandı 25 Kasım 2023 Tarihli Atama Kararları Resmî Gazete yayımlandı

İçinde bulunduğumuz aylarda ise başta sağlık müdürü olmak üzere, başkan, başhekim, hastane müdürü vb idarecileri sözleşmeleri ya sona erdi yada yeniden uzatıldı. % 80 - 90 oranından yeninden uzatmaya gidildi.

Şuan için 3-4 ile acilen il sağlık müdürü yapılması bekleniyor. Bu illerin bazılarından vekalet ile il müdürü görevlendirmesi yapıldı. Bu hafta ve gelecek hafta sorun yaşanan 3-4 ile sürpiz birkaç ilde il sağlık müdürü değişimi olacak

Maaşlar Geride Kaldı

Sağlıkta taban ve teşvik ödemelerinden sonra uzman doktor olan bir il sağlık müdürü emsali memurdan 10-15 bin lira kadar düşük maaş alıyor. Başhekim bir doçentin ise kaybı 30 bin lira civarından. Son yapılan kısmı iyileştirme ise sadece 6-7 bin lira kadar farkın kapanmasını sağladı. Bu şartlarda ilerleyen dönemlerde başhekim ve başhekim yardımcısı bulunamayacak. 

kaynak: personel sağlık