Saadet Partisi Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, TBMM’de söz alarak Kütahya'da açılan şehir hastanesinin açılışını sert bir dille eleştirdi. Kasap, hastanenin göstermelik olduğunu belirterek, tıbbi cihazların yüklenici firmaya devlet hastanelerinden usülsüzce taşındığını iddia etti. Bunun soygunculuk olduğunu ifade eden Kasap savcıları göreve davet etti.

Açılışı yıllardır yılan hikayesine dönen ve geçtiğimiz ay açılışı gerçekleşen Kütahya Şehir Hastanesi hizmete başladı. Saadet Partisi Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap Türkiye Millet Meclisinde söz alarak yerel seçimlere üç gün kala Kütahya'da açılan şehir hastanesini sert bir dille eleştirdi. Kasap, hastanenin açılışının göstermelik olduğunu belirterek, hastanenin tıbbi cihazlarının temininin usülsüz, hukuksuz bir şekilde yüklenici firmaya devlet hastanelerinden taşındığını iddia etti.

“YÖRÜK SIRTINDAN KURBAN KESİYORSUNUZ”

Doktor bıçakla saldırıdan kapıyı kilitleyerek kurtuldu Doktor bıçakla saldırıdan kapıyı kilitleyerek kurtuldu

Vekil Kasap’ın konu hakkında yaptığı konuşmada şu ifadeler yer aldı; “Yerel seçimlere üç gün kala Kütahya’da göstermelik bir şehir hastanesi açtınız. Evlere şenlik. Mevcut firmanın temin etmesi gereken tıbbi cihazların ildeki Tavşanlı Devlet Hastanesi’nden ve Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden, Sağlık Müdürlüğü’nün ve Kütahya Valiliği’nin yazısıyla, Şehir Hastanesi’nin müteahhit firmanın sorumluluğu olması gereken alet, edevat ve demirbaşların taşındığına dair elimizde belgeler var. Bu ne biçim bir hadisedir. Ne biçim bir soygundur. Yörük sırtından kurban kesiyorsunuz. Kamu mallarını gereği yapması gereken müteahhit firmaya peşkeş çekiyorsunuz. Bu gidişat bir soygun düzenidir. Bu usulsüzlüktür, bu soygun daha da derinleşiyor. Ne varsa Kamuda bu hastanelere aktarılıyor ve göstermelik hastaneler yapılıyor. Savcılara da buradan suç duyurusunda bulunuyorum. Bu düzen sona ermeli.”

 

Kaynak: rss