Türk Hava Yolları'nın İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, şirketin istikrarlı büyüme stratejisi çerçevesinde her yıl çalışan sayısını artırma hedefinde olduklarını belirtti. 2023 yılında uçuş ve yer ekiplerinden oluşan toplamda 5.134 yeni çalışanı bünyelerine kattıklarını ifade eden Çay, bu yıl da benzer bir sayıda çalışan alarak 84 bin olan çalışan sayısını daha da artırmayı hedeflediklerini dile getirdi.
Yeni Nesil İçin Fırsatlar
Türk Hava Yolları, Take-Off 101, Take-Off Jr. ve Take-Off Cadet programları ile genç nüfusa yönelik çeşitli istihdam fırsatları sunacak. Part-Time Öğrenci programı olan Take-Off 101 ile üniversite öğrencilerine çalışma hayatını deneyimleme imkanı tanınırken, yeni mezunlara ve lisans son sınıf öğrencilerine yönelik Take-Off Jr. programı kariyerlerine uçuşa geçme şansı da sunacak. Ayrıca, Take-Off Cadet programı ile bölüm fark etmeksizin tüm lisans mezunlarına ikinci pilot aday adayı olarak eğitim alma ve THY bünyesinde kariyer yapma fırsatı verilecek.

10.900 Sürekli İşçi Yedek Alımı Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru 10.900 Sürekli İşçi Yedek Alımı Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru

Başvuru ve Seçim Süreçleri
1 Ocak 1998 ve sonrasında doğmuş olan gençlere yönelik açılan Take-Off 101 programına, lisansın 3. ve 4. sınıfında öğrenim gören öğrenciler başvurabilecek. İngilizce bilgisi, iletişim becerileri, yenilikçi fikirlere açıklık ve takım çalışmasına yatkınlık gibi kriterlere önem verilecek. 10 Mart 2024 tarihine kadar devam edecek başvuru sürecinde, seçilen adaylara Türk Hava Yolları'nda çalışma imkanı sunulacak. Benzer şekilde, Take-Off Cadet programı için de 31 Aralık 2003 ile 1 Ocak 1994 tarihleri arasında doğmuş adaylar başvuru yapabilecek, ve başarılı olanlar 2 yıllık bir eğitim sürecine alınacak.

Editör: Sercan Yılmaz