Toplu sözleşme ikramiyesi memurlara yeniden verilecek Toplu sözleşme ikramiyesi memurlara yeniden verilecek

 Bilindiği üzere SözlemeliYönetci atamlarında tek kriter var lisans mezunu olmak. Verilmesi planlanan karneler verilmedği gibi başarı yada başarısızlık da yok. Yönergeye göre başarısız olan sözleşmel yönetici yıllarca devam edebiliyor.

 HEP SEN genel başkanı Yunus ŞİMŞEK, Kamu hastanelerinde iki yılda bir imzalanan “Sözleşmeli müdürlük” makamları için kıyasıya bir torpil yarışı devam etmektedir dedi.

ŞİMŞEK lisans mezunu olma dşında şart olmayan sistemde Torpillerin yarıştığı listelerde referanslar yarışıyor; listesi ağır olan taraf kazanıyor dedi.

HEP SEN genel başkanı Yunus ŞİMŞEK açıklamasında, "Kamu hastanelerinde iki yılda bir imzalanan “Sözleşmeli müdürlük” makamları için kıyasıya bir torpil yarışı devam etmektedir. Torpillerin yarıştığı listelerde referanslar yarışıyor; listesi ağır olan taraf kazanıyor. Zaman zaman aynı yolun yarışmacıları arasında suçlamalar ve taşkınlıklar olsada ağır vasıta torpil, masadan mutlu kalkıyor. Absürt komediye dönmüş bu şebekliğin sürdürülebilirliği yoktur. Kamu kurumları yönetilememektedir. Devlet kurumlarının devamlılığı ve güvenliği için liyakat şart!" ifadelerine yer verdi.

Editör: Ceren Yıldız