Dr. Ömür, açıklamasında Müdürlüğün hiçbir hizmette bulunmadığı, Siirt İl’inin sağlık alanında geride kaldığı ve Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sıkıntılar olduğu iddialarının tamamen gerçek dışı ve art niyetli olduğunu vurguladı. Bu tür haberlerin kamuoyunu yanlış yönlendirdiğini ve kurumların itibarını zedelemeye yönelik olduğunu belirten Dr. Ömür, bu iddialara karşı gerekli hukuki yollara başvurulduğunu ve hukuki sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür’ün yaptığı açıklama şu şekilde: “Son günlerde çeşitli sosyal medya hesapları ve bazı yerel internet haber sitelerinde Müdürlüğümüze yönelik soyut ve gerçek dışı, Müdürlüğümüzün ve Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinin itibarını zedelemeye yönelik yayımlanan ve kamuoyunu yanlış yönlendirmeye sebebiyet verebilecek haberler olduğu tespit edilmesi üzerine kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Müdürlüğümüzün hiçbir hizmette bulunmadığı, sağlık alanında Siirt İli’nin geride kaldığı ve her gün binlerce vatandaşımıza sağlık hizmeti sunan Siirt Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde sıkıntıların olduğu iddiası ile halkı yanıltmaya, kamu kurum ve kuruluşları ile yöneticilerini toplum nezdinde hedef haline getirip, küçük düşürmeye yönelik iş bu art niyetli ve gerçeklikten uzak paylaşımlara ilişkin gerekli hukuki yasal yollara başvurulmuştur. Hukuki süreç devam etmekte olup sürecin takipçisi olacağız.

22 yıllık süre içerisinde aşağıda liste halinde somut olarak sunulduğu üzere; İlimize en üst düzeyde sağlık yatırımı gerçekleştirilmiştir. Bu vesileyle bu yatırımlara imkân sağlayan ve bu yatırımları İlimize kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize ve Valilerimize teşekkür ederiz. Müdürlüğümüz ve bağlı kurum ve kuruluşlarıyla birlikte gece gündüz demeden halkımıza kaliteli sağlık hizmeti sunmaya devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Çocuklarda Sık Sık Görülen Ortopedik Problemler Çocuklarda Sık Sık Görülen Ortopedik Problemler

1

2

Kaynak: rss