Konuya ilişikin bir açıklama yapan ÖZSAĞLIK-İŞ İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Erdem DİNÇ'ten çarpıcı açıklamalar geldi

personel sağlık

“SAMİMİYETSİZ BULDUĞUM TEPKİLERE İTHAFEN…”

Bir futbol maçında hakeme yapılan saldırı sonucu kamuoyunda oluşan tepkiler gerçekten takdire şayan, bizlerde bunu yapanı şiddetle kınıyoruz;

ANCAK ! ülkemizde hergün sayısız Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanı üyelerimiz Ambulanslarda, Hastanelerde, İdari Birimlerde, Sosyal Hizmet Kuruluşlarında darp edilmekte hakem Halil Umut Meler’den dahada ağır şekilde yaralanmakta hatta hayatının geri kalanında gerek fiziki gerekse psikolojik travma ile mücadele etmek zorunda kalmaktadır.

Kamuoyunda oluşan bu tepkileri takdir etmekle beraber şiddetin her türlüsüne insan ayırt etmeksizin tepki vermeyenleri bir hakem ile bir sağlık işçisine aynı değeri veremeyenleri GAYRI SAMİMİ ve CİDDİYETTEN UZAK bulduğumu ifade etmek isterim.

Meclise sunulan Torba Yasada sağlık çalışanlarının tüm sorunlarının çözülmesini istiyoruz Meclise sunulan Torba Yasada sağlık çalışanlarının tüm sorunlarının çözülmesini istiyoruz

Bu vesileyle ünlü Boksör Muhammed Ali’nin dediği güzel bir söz bu hususa ışık tutmaktadır;

“-Bana nazik olup bir garsona kaba davranan kişilere güvenmem, çünkü ben o garsonun yerinde olsaydım banada aynı şekilde davranacaktı…”

“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ…”

Editör: Sercan Yılmaz