Mayıs ayı itibarıyla yaşanan dengesiz hava koşulları hastalıkları da beraberinde getirdi. Bu anlamda Bursa Şehir Hastanesi'ndeki vatandaşlar tedavi için polikliniklere akın ediyor. Hastaneye giden vatandaşlar su alabilmek için bölümlerde bulunan otomatları kullanıyor. Fakat otomatlara yönelen vatandaşlar suyun fiyatını görünce tepki göstermeden geçemiyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu: Gerekli önlemleri aldık Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu: Gerekli önlemleri aldık

0,5 LİTRE SU 10 TL

Su almak için otomat önünde sıra bekleyen vatandaşlar yarım litre pet şişe suyun fiyatını görünce tepkilerini dile getirdi. Fiyatı gören bazı vatandaşlar mecburiyetten su alırken bazı vatandaşlar ise almamayı tercih etti.

"HER ŞEYDEN KAR EDEBİLİRSİNİZ AMA SU İNSAN İHTİYACIDIR"

Bursa Şehir Hastanesi'nde bulunan bir vatandaş su fiyatlarına isyan etti. Çocuğu için su almak zorunda kaldığını anlatan vatandaş, "Çocuğumu sabah doktora görünmesi için getirdim. Daha sonra çok susadığını söyleyince ben de otomatlara gittim. Fiyatlara bakarken kendi kendime 'Bir su bu kadar olur mu ya?' diye sordum. Çocuğu yalnız bırakamadığım için almak zorunda kaldım.  Her şeyden kar edebilirsiniz ama su insan ihtiyacıdır. Bu fiyattan satılması etik mi? Bir an önce bu konu hakkında bir şey yapılmalı. Yazıktır, günahtır" dedi.

Kaynak: rss