İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nde rehine krizi yaşandı. 

İzmir Şehir Hastanesi'nde bir şahıs doktorlara saldırı girişiminde bulundu. Bir odaya giren sağlık çalışanları kapının arkasına koltuklarla barikat kurdular.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Beyaz kod verilen olayın ardından hastaneye İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü ve Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Gözaltına alınan şüpheli polis merkezine götürüldü. Saldırı girişiminde bulunulan doktorun şikayetçi olduğu öğrenildi.

Tüfekli bir hasta yakını sağlık çalışanlarını rehine alırken diğer sağlık çalışanları kendilerini korumak amacıyla odalarda barikat kurdular.  Kuak Burun Boğaz servisinde yaşanan olayda saldırganın gözaltına alındığı öğrenildi.

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Birlik Sağlık Sendikası Genel Başkanı Ahmet Doğruyol sağlık çalışanlarının durumunun iyi olduğunu duyurdu.

DOĞRUYOL: GÜVENLİK NEREDE?
Doğruyol "Söyledik anlamadınız. İzmir Şehir Hastanesinde Sağlık Çalışanlarımız rehin alındı.. çalışanlarımız korkudan kendilerini odaya kapatıyorlar seyrediyorsunuz. Psikopat bir kişi 9. kat KBB servisinde tüfekle nasıl dolaşabiliyor! 9.kata çıkana kadar güvenlik nerede? Şükür ki can kaybımız yok. Biliniz ki bu ve benzeri olaylarda suçlu kadar tedbir almayanlarda sorumludur." dedi. 

Kaynak: rss