Sağlık sektöründe büyük bir ihtiyaca yanıt vermek amacıyla Sağlık-Sen tarafından geliştirilen Mekobs, Başta Kanunlar Mevzuatlar Görüş ve güncel konular olmak üzere sağlık ve sosyal hizmet kollarının dosya yönetimi ve erişimini kolaylaştıran devrim niteliğinde bir sistem olarak öne çıkıyor. Mekobs, 12 bin dosyayı tek bir platformda birleştirerek sağlık ve sosyal hizmet çalışanının imkân ve refahını en iyi duruma getirmek amacıyla çalışanlarına, akademisyenlere ve ilgili kurumlara önemli bir kaynak sunuyor.

Sistemin temel odak noktası, sağlık alanındaki yönetmelikler, kanunlar ve benzeri belgeleri içeren 12 bin dosyanın, altı farklı kategoride toplanması. Bu kategoriler şunlardır: Sağlık Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, üniversiteler, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve İlaç Kurumu.

Bu kategorizasyon sayesinde, Sağlık-Sen üyeleri sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ve ilgili kurumlar, gereksinim duydukları bilgilere daha hızlı ve kolay bir şekilde erişebilirler. Örneğin, belirli bir konuda güncel yönetmeliklere veya ilgili kurumun yayınladığı raporlara ulaşmak artık çok daha kolay ve ücretsiz olacak.
Mekobs'un, sektörde bilgiye erişimi kolaylaştırarak çalışanların verimliliğini artırması ve sağlık ve sosyal hizmet kollarında ve sendikalar açısından standartları yükseltmesi bekleniyor. Sistem, sağlık sektöründe bilgiye erişimi dönüştürerek, daha şeffaf ve etkin bir çalışma ortamı sağlayarak sektörün gelişimine katkı sağlayacak

Ali Yalçın, Bakan Işıkhan ile '1'inci Dereceye 3600 Ek Gösterge' verilmesini görüştü Ali Yalçın, Bakan Işıkhan ile '1'inci Dereceye 3600 Ek Gösterge' verilmesini görüştü

Editör: Sercan Yılmaz