Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, yeniden göreve atanan Başhekim Prof. Dr. Sinan Zehir'i tebrik etti, yönetim kadrolarında liyakat vurgusu yaptı.

Sendika Başkanı Ahmet Saatcı, Sağlık-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve İşyeri Temsilcileri ile birlikte Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Sinan Zehir’i ziyaret etti.

Mehmet Metiner: Biz kendimize yenildik! Mehmet Metiner: Biz kendimize yenildik!

Saatcı ziyarette yaptığı açıklamada, sözleşmesi yenilenerek tekrar göreve atanan Başhekim Prof. Dr. Sihan Zehir’in hizmet bayrağını daha yukarı taşıyacağına inandıklarını belirterek,  hastane yönetim kadrosunda liyakat ve ehliyetin kriter olarak alınmasını arzu ettiklerini ifade etti.

İşte o açıklama:

”Baştabip Prof. Dr. Sinan Zehir beye yeni görevlendirilmelerinin hayırlı olmasını diliyor, hastanemize ve vatandaşlarımıza verecekleri hizmetlerden dolayı şimdiden teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyoruz.

İDARECİLİK HİZMETTE BAYRAK YARIŞI

İdareciliğin bir bayrak yarışı olduğu açıktır. Yönetime getirilen ve sorumluluk sahibi kılınan idarecilerimizin tek amaçlarının hizmette bayrağı daha yukarılara taşımak ilkesi ile hareket ettiklerini düşünüyoruz. Bugüne kadar şehrimize, hastanemize ve vatandaşlarımıza hizmet veren tüm yöneticilere ayrıca teşekkür ediyoruz.

BAŞTABİP HİZMET BAYRAĞINI DAHA YUKARILARA TAŞIYACAK

Uzun süreden beri idareci olarak şehrimize hizmet eden ve yeniden baştabiplik sözleşmesini imzalayan Sayın Prof. Dr. Sinan Zehir hocamızın hizmet bayrağını yeni dönemde de çok daha yukarılara çıkaracaklarından eminiz.

YÖNETİM KADROLARINDA LİYAKAT VE EHLİYET VURGUSU

Yönetim kadrolarında liyakat ve ehliyetin esas alınması öncelikli bir kriter olmalıdır. Liyakat ve ehliyet birikim ve tecrübe demektir. Bilgi ve birikime sahip, şehrimizi, hastaneyi ve sahayı bilen insanların yönetime getirilmesi, verilecek hizmetin aksamadan yürütüleceğinin bir göstergesidir. Hak, hukuk ve adalet çerçevesinde görev yapan tüm idarecilerimizin başımızın üstünde yeri vardır. Başarı ekip işidir. Ekip ruhuyla hareket edilerek, istişare ile alınan isabetli kararlar nasıl başarıyı beraberinde getirirse, yanlış alınan karar, yöntem ve uygulamalarda tabi olarak başarısızlığı doğurur. Yönetim kademelerinin takdir yetkileri vardır. Yönetim kademesinde olan tüm idarecilerimizden Sağlık-Sen olarak beklentimiz; sağlık çalışanları tüm süreçlerde en  özverili çalışılan, sıkıntının  ve stresin had safhada olduğu alanlarda görev yapmaktadır.

ÇALIŞMA BARIŞI, MORAL VE MOTİVASYON

Bu nedenle yönetim kademesinde olan idarecilerden en büyük beklentimiz, çalışma barışını, moral ve motivasyonunu artıracak uygulamalara, yöntemlere öncelik vermeleridir. Kraldan çok kralcı olmamalarıdır. Çalışan memnuniyetinin başarının en büyük anahtarı olduğunu unutmamalardır. Yönetim kademesinde olanların bu hassasiyeti göstermeleri, başarılarının sırrı olacaktır. İdarecilerimize yapacakları her güzel hizmette, elimizden gelen desteğin verileceğinin bilinmesini istiyoruz. Yönetim kademesinde olan bütün idarecilerin sorumluluk bilinci içinde çalışacaklarından eminiz. Baştabip beyin bilgi birikim ve tecrübesinin verilecek hizmette katma değer sağlayacağı açıktır.  Gösterilen nezaket ve misafirperverliklerinden dolayı Baştabip beye teşekkür ediyorum."

BAŞHEKİM BAŞARI DİLEDİ

Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok  Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabibi Prof. Dr. Sinan Zehir de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sağlık-Sen Şube Başkanı Ahmet Saatcı ve ekibine sendikal çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: rss