Müdür Ekici, beraberindeki heyetle birlikte Bitlis il merkezi ve ilçelerinde hastaları ve doktorların sorun ve sıkıntılarını dinleyip bilgi alışverişinde bulunmak için ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Tatvan Devlet Hastanesine giderek yeni atanan doktorlarla bir araya geldi.

Sağlık Bakanlığı 8 bin sürekli işçi alımında il il alınacak işçi kadroları Sağlık Bakanlığı 8 bin sürekli işçi alımında il il alınacak işçi kadroları

Mustafa Ekici, kente atanan doktorlara gül ve mektup ile birlikte ‘hoş geldiniz’ ziyaretinde bulundu. Ziyaret kapsamında konuşan Ekici, "İlimize son 4 ayda yeni atanan 175 uzman hekim ve pratisyen hekim arkadaşımızla bir araya geldik. Polikliniklerde kendilerini ziyarette bulunup, gül ve kendileri için özel hazırladığımız hoş geldin mektubuyla, herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını, onlar için yapacak bir şeyle ilgili yapabileceklerimizin olup olmadığını sorduk. Bu kadim toprakların kadirşinas insanları ve biz çalışma arkadaşları onların gelişiyle bir hayli mutlu olduk. Eminim ki ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla sadece hekim olarak değil, Cumhuriyetimizin 100. yılında bilgileriyle, birikimleriyle, tecrübeleriyle, duruşlarıyla ilimizin hem sağlığına hem sosyal yapısına, hem değerlerine katkı sunacaklarına ve yıllardır var olan kadim değerlerine bir değer katacaklarından eminiz. Kıymetli hekim arkadaşlarıma Bitlis sağlık ailesinin bir parçası olarak aramıza hoş geldiniz, sefa ve sağlık getirdiniz diyorum" dedi. 

Kaynak: