İzmir Şehir Hastanesi'nde dün gerçekleşen ve sosyal medyada ' 'Tüfekle şehir hastanesine girdi', 'Şehir hastanesinden rehine krizi' gibi haber ve paylaşımlara neden olay hakkında İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Öte yandan açıklamanın aksine çalışanların 'can güvenliği' nedeniyle bugün iş bırakması bekleniyor.

Ambulansla otomobil çarpıştı Ambulansla otomobil çarpıştı

İzmir'de, kendisiyle ilgilenilmediği gerekçesiyle gündüz saatlerinde pompalı tüfekle Bayraklı Şehir Hastanesi'ni basan ve gözaltına alınıp serbest bırakılan C.Y. (50), daha sonra tekrar hastaneye gelip katliam yapacağını söyledi. C.Y., doktorların beyaz kod vermesi üzerine tekrar gözaltına alınıp, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Yaşanan olayla ilgili İzmir İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamasında,  ‘tüfekle hastaneye girildiği’ ve ‘sağlık çalışanlarının rehin alındığı’ iddialarını yalanladı.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nün konu hakkında yaptığı açıklama şöyle:

23 Nisan 2024 tarihinde İzmir Şehir Hastanesi’ne gelen bir hasta ile ilgili bazı sosyal medya hesaplarından yayılan yanıltıcı bilgiler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür: Bahse konu olayda, hastanede bir süre önce sağlık hizmeti alan bir hastamız, saat 11:00 civarında hastanemize tekrar gelmiştir. Önceden taşkınlık yapacağı konusunda yapılan ihbar sebebiyle hastane bahçesinde  emniyet güçleri tarafından  kontol altına alınmış, aracında bir adet silah bulunmuştur. Şahsın gözetim altında muayenesi gerçekleştirilmiştir. Bilahare emniyetteki süreci takiben, hakkında herhangi bir şikayet bulunmaması nedeniyle savcılıkça serbest bırakılmıştır. Bahsi geçen şahsın ameliyat yerinde olan kanaması nedeniyle doktorlarla görüşmek isteğiyle aynı gün içinde saat 17.30'da hastaneye tekrar gelmesi tedirginliğe yol açmış ve hastane güvenlik görevlileri görüşmesine izin vermeyerek şahsı kontrollü bir şekilde hastane dışına çıkarmıştır. Bu süre içerisinde doktorlara da bilgilendirme yapılmıştır. Şahıs güvenlik personeli eşliğinde polise teslim edilmiştir; emniyetteki işlemleri devam etmektedir.

Söz konusu şahsın, tüfekle hastaneye girdiği ve sağlık çalışanlarını rehin aldığı  iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Kaynak: rss