Sahte doktor faciası! Kabusu böyle anlattı Sahte doktor faciası! Kabusu böyle anlattı

Aydın’da aile hekimi olarak görev yapan Birlik ve Dayanışma Sendikası 2. Şube Yönetim Kurulu Üyesi’nin sendikal iznini kullanması nedeniyle kesilen hakediş ücretiyle ilgili açılan dava sonuçlandı. Birlik ve Dayanışma Sendikası konuyla ilgili yaptığı açıklamada, aile hekiminin hakedişinden yapılan kesintinin yasal faiziyle birlikte ödenmesine karar verildiğini duyurdu.

Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre, Birlik ve Dayanışma Sendikası 2. Şube Yönetim Kurulu Üyesi olan Aydın’da görevli aile hekiminin, haftada bir gün kullandığı sendikal izni nedeniyle hakediş ücretinde kesintiye gidildi. Aile hekiminin ücretin iadesine ilişkin başvurusunun reddinin iptali için açılan dava sonucunda mahkeme, kesintinin yasal faiziyle birlikte ödenmesine karar verdi. Söz konusu kararın ardından açıklama yapan Birlik ve Dayanışma Sendikası, “Aydın İl Sağlık Müdürlüğü dava kaybetmeye doymuyor” ifadelerini kullandı.

“ÜCRET KESİNTİSİ YAPILAMAZ”

Sendikadan, ‘Birlik ve Dayanışma Aydın’da yine kazandı” başlığıyla yapılan açıklamada, “Sendika yöneticilerinin haftalık sendikal izin hakkı vardır. Ücret kesintisi yapılamaz. Aydın’da Aile Hekimi olan 2.Şube Yönetim Kurulu Üyemiz’in yasal olan haftada bir gün sendikal izin kullanması nedeni ile izin günleri kesilen hakediş ücretinin iadesi talebi ile yaptığı başvurusunun reddinin iptali için açılan dava, 2.Şube Yönetim Kurulu üyemiz lehine sonuçlanmıştır. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü dava kaybetmeye doymuyor. 2.Şube Yönetim Kurulu üyemizin hakedişinden yapılan kesintinin yasal faiziyle beraber üyemize ödenmesine karar verilmiştir. Sendikamız Hukuk Komisyonuna, Dr. Mustafa Işıklı'ya, Av. Turgut Işıklı'ya ve Işıklı Hukuk Bürosu çalışanlarına teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: rss