Olay, 9 Ocak 2023 günü  İzmit ilçesi Ayazma Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı’ndaki bir sitenin bahçesinde meydana geldi.  Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Radyoloji Bölümü'nde görevli   sağlık teknisyeni Hürrem Doğan, oturduğu binadan çıkıp, otomobiline yaklaştığı sırada saldırıya uğradı. Tabancadan çıkan mermilerden 10’u, Doğan'ın vücuduna isabet etti. Çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Doğan, hayatını kaybetti.

Sağlıkçı maaşı yoksulluk sınırının yarısı düzeyinde kaldı Sağlıkçı maaşı yoksulluk sınırının yarısı düzeyinde kaldı

İddianame tamamlandı 

Cumhuriyet Savcısı, İrfan Özbay hakkındaki iddianameyi tamamlarken, iddianamede yer alan görüntü inceleme ve tespit tutanağında İrfan Özbay’ın olaydan yaklaşık 1 saat önce sitenin açık bulunan  araç giriş kapısını kullanarak site bahçesine giriş yaptığı, olay saatinde ise Hürrem Doğan’ın omuzunda çanta ile spor kıyafetlerle otopark alanına doğru gittiği, çardakların orada bekleyen İrfan Özbay’ın elinde silahla ateş etmeye başlaması üzerine vurulan Doğan’ın araçların arasına düştüğü ifadeleri yer aldı. Özbay’ın yere düşen Doğan’a doğru giderek 13 saniye boyunca ateş ettiği, ardından sitenin araç giriş-çıkış kapısından çıkıp, kaçtığı belirlendi.

Yargılamaya başlanacak 

Olay günü İrfan Özbay’ın kaldığı evde yapılan incelemede tabanca ve şarjörün yanı sıra Hürrem Doğan’ın ev adresinin yazıldığı not kağıdı bulundu. Yakalanan İrfan Özbay, ifadesinde kuzeni Hürrem ile ailesi arasında husumet olduğunu bu yüzden de silahla vurduğunu söylerken, tanık olarak dinlenen Doğan’ın yakınları ise İrfan Özbay’ın Doğan’a ve ailesine husumet beslediğini doğruladı. Cumhuriyet Savcısı, İrfan Özbay’ın Hürrem Doğan’ı öldürdüğü, Doğan’a duyduğu husumet ve ev adresinin not kağıdına yazılı bir şekilde bulunması, evinin etrafında beklemesi ile geliş-gidişini izlemesinin Doğan’ı öldürmeyi daha önceden tasarladığına kanaat getirerek, ‘Tasarlayarak kasten ateşli silahla öldürme’ suçu kapsamında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanmasını talep etti. İddianameyi kabul eden Kocaeli 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde Özbay'ın dosyası görülecek.