BİRLİKTELİĞİMİZDEN KİMSE VAZGEÇİREMEZ

Geçtiğimiz günlerde Sağlık-Sen ve Öz Sağlık-İş Sendikası ortaklaşa piknik etkinliği düzenlemiş ve burada birlik ve beraberlik sergilenmişti. Yapılan bu piknik sonrası Kırıkkale dışında yayın yapan bazı internet sitesi ve gazeteler, piknikle ilgili bazı iddiaları ortaya attı. Ortaya atılan bu iddialar sonrası Öz Sağlık-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Murat Erduran, açıklamalarda bulundu. Erduran, “İsmini ilk defa duyduğumuz bir sitede çıkan ya da (çıkartılan) şahsım ve Sendikamızı hedef alan asılsız sözde haber ile ilgili açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

 

ASILSIZ VE MESNETSİZ BİR HABER OLMUŞ

“Sağlık çalışanlarının birlikte düzenlediği bahar pikniği, sözde haberde belirtilenin aksine birlik, dayanışma ve kaynaşma içinde geçmiştir. Bahse konu iddialar, asılsız mesnetsiz ve iftira boyutundadır. Bu konunun bu şekilde ortaya çıkmasının esas nedeninin, Üniversite ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndaki yetki dönemini manipüle etme amaçlı olduğunu anlıyoruz. Bunu yapan, yaptıran ve asılsız şekilde yayanın kimler olduğunu biliyor ve görüyoruz. Haberde şahsıma atfedilen sözler asla tarafımdan söylenmemiştir.”

HUKUKİ İŞLEMLERİMİZİ YAPACAĞIZ

“İçeriği tamamen hayal ürünü olan, tek hedefi her geçen gün yükselen sendikamızın başarısını gölgelemek olan bu yayınlar bizi hak bildiğimiz yoldan ve değerli sağlık/sosyal hizmet çalışanlarımıza hizmetten asla geri koymayacaktır. Sendikamızın faaliyette bulunduğu işkolunda, Türkiye'nin lider sendikası olarak emin adımlarla ilerliyor. Bizleri yıpratmaya yönelik 'çamur at izi kalsın mantığındaki bu tür haberlere değerli sendika üyelerimizin itibar etmeyeceklerine inanıyoruz. Yapılan haberlerle ilgili olarakta gerekli hukuki işlemlerimizi yapacağız. “

Doktor komşular şikayetten vazgeçti Doktor komşular şikayetten vazgeçti

 

İSTİFA EDEN ÜYE SAYISI 84’TÜR

“Algılar ve yalan söyleyerek, sosyal medya üzerinden sendikacılık yapmadık yapmayacağız. “Biz Sahadayız, üyelerimizle birlikte biz büyük bir aileyiz. Ayrıca haberde belirtilen “250 işçi istifa etti” haberi yalandır. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde giriş ve çıkış yapan üyelikler değişkenlik arz etmesine karşın, son bir yıldan bu gün itibari ile istifa eden üye sayısı 84’tür. Çalışma bakanlığı kayıtları incelendiğinde gerçek ortaya çıkacaktır. Kamuoyuna ve üyelerimize saygıyla duyurulur” dedi.

Kaynak: rss