Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2024 yılı giyim yardımı genelgesini revize ederek yeni bir düzenleme yapması gerektiğinin zorunlu olduğunu söyledi. Taşkın, yönetmelikte belirtilen kamu personeline yapılacak nakdi ödeme ile hiçbir şey alınamayacağına dikkat çekti.

 TAŞKIN ÇAĞRI YAPTI 

Taşkın, “Bunlar dikkate alındığında, Hazine ve Maliye Bakanlığınca Memurlara Verilecek Giyecek Yardımı standart fiyatlarının enflasyon oranında artış göstermediği anlaşılmaktadır. Sağlık teşkilatlarında çalışanların zorunlu olarak giymeleri gereken giysilerin 2024 yılı giyim yardımı ile alınabilmeleri mümkün görülmemektedir. Dolayısıyla 2024 yılı genel bütçesinden karşılanan söz konusu giyim yardımının güncellenmesi gerekmektedir. Memura verilecek nakdi yardımın enflasyona paralel olarak güncellenerek verilmesini istiyoruz. Memurun bu konudaki mağduriyeti giderilmelidir” ifadelerini kullandı. 

Başhekim Bir Yıldır Süren Klima Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı Başhekim Bir Yıldır Süren Klima Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı

Kaynak: rss