YKS giriş belgeleri erişime açıldı YKS giriş belgeleri erişime açıldı

Miras paylaşımında yeni süreç: Her evlat ken... Yüksek enflasyon, çalışanların mülk sahibi olmasını zorlaştırırken, birçok ebeveyn miraslarını çocukları arasında paylaşarak hukuki sorunları önlemeyi tercih ediyor. Bu nedenle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, bu tür anlaşmazlıkları azaltmak için yeni bir uygulama başlattı.

Türkiye'de senelerdir süregelen yüksek enflasyon, özellikle kira ve daire fiyatlarına yansıyor. Konut fiyatlarının artması, orta sınıfın yeni bir daire almasını imkansız hale getirirken, bu durum mirasçılar arasında da sorunlara yol açıyor.

YENİ DÜZENLEMEYLE MİRAS PAYLAŞIMI KOLAYLAŞIYOR

Geçtiğimiz dönemde hisseli tapu sahipleri, paylarını satmak için mecburi olarak ortak bir karar almak zorundaydı. Ancak yapılan son düzenleme ile mirasçılar arasında yazılı bir anlaşma yapılarak paylaşım sağlanabilecek.

Milyonlarca taraftar için emsal karar: Tribün kapatma cezası kaldırılıyor

NOTER ONAYI ARTIK GEREKMEYECEK

Artık taraflar arasında noter onaylı sözleşmeye gerek kalmadan miras paylaşımı yapılabilecek. Tapu devir işlemleri için yazılı bir sözleşme yeterli olacak. Hisseli tapuların satışı için ise hissedarların ortak bir karar alması gerekecek.

VEKALET İLE İŞLEMLER DAHA KOLAY

Hissedarlar, tapu devri işlemlerini temsil edecek bir avukata vekalet verebilecekler. Bu sayede tüm işlemler daha hızlı ve pratik bir şekilde tamamlanabilecek.

"Miras paylaşımında yeni süreç: Her evlat kendi payı için bunu yapmak zorunda" haberi, 04 Mayıs 2024 tarihinde yazılmıştır. 04 Mayıs 2024 tarihinde de güncellenmiştir. Türkiye kategorisi altında bulunan Miras paylaşımında yeni süreç: Her evlat kendi payı için bunu yapmak zorunda haberi 2024 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Miras paylaşımında yeni süreç: Her evlat kendi payı için bunu yapmak zorunda 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Türkiye konusunda 04 Mayıs 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

 

Kaynak: rss