Link kısaltma, bir URL diğer bir ifade ile bir web adresinin kısa bir zamanda forma sunulması işlemi olarak ifade edilmektedir. Link  kısaltma servisleri ise uzun olan URL bağlantılarını kolay bir şekilde paylaşılabilir hale getirebilmek için sınırlı karakter sayısında olmakta olan sosyal medya alanlarında kullanıcıların yapmakta olduğu paylaşımları kolaylaştırmaktadır. Bireyler link  kısaltma servisine giderek daha uzun olan bağlantıları kısaltarak paylaşmaktadırlar. Dolayısıyla kısa link aracılığıyla aynı sayfaya ulaşmak mümkün olmaktadır.

Link Kısaltma Nerelerde Kullanılır?

Sosyal medya alanlarında, mesajlaşma ve e-postalarda uzun olan linkleri daha kısa bir forma sokmak için kullanılmaktadır. Bu sebeple birçok birey ve markalar link kısaltma hizmetlerini blog yazılarında, sosyal medya paylaşımlarında ve reklam kampanyalarında kullanmaktadırlar. Fakat lin kısaltma hizmetleri yalnızca kısa linkler oluşturmaz ayrıca web trafiğini de analiz ve yönetim çerçevesinde yönlendirmektedir.

Sağlıkta yeni dönem! Sağlık Bakanının ajandası belli oluyor Sağlıkta yeni dönem! Sağlık Bakanının ajandası belli oluyor

L24, bireylerin bu hizmetten faydalanması için birçok olanak da tanımaktadır. Sizler de sosyal medya alanlarınızda linklerinizi istediğiniz şekilde kısaltabilirsiniz.

Link Kısaltmak Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Link kısaltma işleminin birçok faydası bulunmaktadır. İşletme veya firmalar bu işlem ile müşterilerine çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Bakıldığında link kısaltmanın yararları şu şekilde sıralanabilir;

●      Linkler daima internet sitesinde kullanılmayabilir. Kitaplarda, dergiler, broşürler gibi tanıtım yerlerinde daha çok kullanılmaktadır. Bu sebeple daha uzun ve kişilerin anlam veremediği linklerin kullanılması kafa karışıklığına neden olmaktadır. Sizler de böyle bir durumla karşılaşmamak adına link kısaltma firmaları arasından size uygun olan L24 link kısaltma ile çalışarak estetik bir görünüm linklerinize kazandırabilirsiniz.

●      Güncel teknoloji ile birlikte linklerin pek çoğu da sadece bir kelime olarak ifade edilmektedir. Bu sebeple karakter sayısına da dikkat edilmesi gerekir. Oluşturulan linkler tek bir kelime olduğu için farklı karakterlere bile gerek kalmadan işlemleriniz halledilmektedir.

Link Neden Kısaltılır?

Link kısaltma sayesinde bireyler işlerini hızlı ve kolay bir şekilde halletmektedir. Bu sayede pratik bir iş yapabilirsiniz ve hatta maddi açıdan da kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bu sebeple birçok kişi işlerini daha basit şekilde kullanabilmek adına linklerini kısaltma yoluna gitmektedir. Özellikle karakter sayılarında sınır olduğu için sosyal medya ve benzeri gibi yerlerde mesaja daha çok yer verilmektedir. Bu açıdan ise mesajların daha net olması adına linkler kısaltılabilir. Bununla birlikte sunulmakta olan istatistiksel verilerle de kişiler analizini yorumlayabilmektedir.

Uzman ve ileri düzey profesyonel işlerin yapılabilmesi adına uzun linkler kısaltılmaktadır. Paylaşım alanına kolay ve daha belirgin bir adres sunabilmek adına sık sık link kısaltma işlemi tekrarlanmaktadır.

Genellikle siteler birbirinden çeşitli yapılarda olduğu için birçok kişinin aklı karışmaktadır. Bu sebeple en doğru ve en güvenilir sonucun elde edilebilmesi adına L24 link kısaltma işlemi yapılmaktadır.

Link Kısaltma İşlemini Nereden Yapabilirim?

Günümüzde hizmet vermekte olan birçok kısa link platformları bulunmaktadır. Buna benzer bir hizmet aldığınızda alanında uzman ve güvenilir bir firmayla çalışmanız sizin için önemlidir. Yapılmakta olan işlemin size sağlayacağı tüm yararları güvenilir şekilde görmeniz açısından L24 firması ile çalışmanız mümkün.

L24, link kısaltma servisleri alanında sizlere fayda sağlamaktadır. Karmaşık ve upuzun linkler kullanmak zorunda olan işletme veya kişilere kolaylık sağlamaktayız. Uzun linkleri kısa hale getirerek hem kullanıcıları hemde ziyaretçileri sıkmadan istediklerine ulaştırmaktayız. Bu sayede linklerinizin istatiksel boyutunu takip edebilirsiniz. Ayrıca günlük olarak linkinize kaç kişinin tıkladığını da görebilirsiniz.

Sizler de kısa link hizmetleri arasında en iyi olanı seçerek fark oluşturabilirsiniz.

Editör: Sercan Yılmaz