Günümüzde birçok kişi ev almak istemektedir. Ancak yükselen emlak değerleri ile kişiler ev almaktan vazgeçmektedir. Bu noktada Birevim size yardımcı olmaktadır. Sizlerde peşinatsız ev sahibi olma teknikleri ile hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

YÖK Başkanı açıkladı: O öğrencilerden katkı payı alınmayacak YÖK Başkanı açıkladı: O öğrencilerden katkı payı alınmayacak

Birçok maliyetin yükselmesi ile bazı sorunlar karşınıza çıkabilir. Özellikle nüfus yoğunluğu yüksek olan şehirlerde veya emlak fırsatlarına sahip olmak isteyen bireyler çok pahalı fiyatlarla karşılaşabilmektedir. Buna istinaden birikimi olmayan kişiler ev almaya kalkışınca da sıkıntılar daha da artmaktadır. Ayrıca ülkemizde de bankacılık alanında konut kredilerinde belli bir sınır olduğu için kişiler zor durumda kalmaktadır. Diğer bir ifade ile ev alırken kredi kullanmak isteyen kişiler evin %75'lik değerinin sınırında bir kullanım söz konusu olmaktadır. Geri kalan kısım ise kredi çekilmeden nakit olarak ödenmesi gerekmektedir. Vaziyet böyle olunca da birçok kişi ev sahibi olmaktan vazgeçmektedir.

Finans kuruluşlar ve bankalar bu olumsuz koşulların önüne geçebilmek adına çözüm bulmaya çalışmaktadır. Peşinat sahibi olmayan bireyler için çözümlerin ne manada olacağına ilişkin yapılmakta olan değerlendirmeler neticesinde birçok yöntem yer almaktadır.

Birçok işletme olmasa da bazı kuruluşlar yasal kurallara aykırı davranarak kredi işlemlerinde evin fiyatını daha yüksek göstermektedir. Bundan dolayı da kredi yüksek çıkmaktadır. Bu durum ise ilerleyen dönemlerde birçok olumsuzluğa neden olmaktadır. Dolayısıyla bu yöntem tavsiye edilmemektedir. Bu çerçevede peşinatsız ev almayı düşünen kişiler için daha güvenilir yöntemler bulunmaktadır.

Peşinatsız Ev Sahibi Olma Yöntemleri Nelerdir?

Birçok kişi peşinatsız ev almak için bankalar tarafından sunulan birçok yöntemle karşılaşmaktadır. Özellikle konut kredisini kullanarak ev sahibi olmayı düşündüğünüzde evinizin değerinin %75'lik dilimi için konut kredisi verilmektedir. Geri kalan  %25'lik dilim için ise ihtiyaç kredisi vermektedir. Verilen ihtiyaç kredisi ile %25'lik kısım genel manada ödeneceğiniz evin peşinatı değerinde görülmektedir. Bu yöntem sırasında ev alacak olan kişiler ödeme yapacakları sırada bazı sıkıntılarla karşılaşabilirler. Çünkü bireyler hem ihtiyaç kredisi hem de konut kredisini ödemek zorunda kalmaktadır. Dolayısıyla bu yönteme başvurmadan önce gider ve gelirlerinizi en iyi şekilde tartıp hesabınızı ona göre yapmanız gerekmektedir.

İpotek seçeneği ile peşinatsız ev alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu yöntemle ev alacak kişiler satın almak istedikleri evin tutarı değerinde kredi olanağı verilebilir. Bu şekilde peşinat ödeme gereği duymadan evinizi alabilmeniz mümkün olmaktadır. Ancak bu seçeneğin uygulanması için üzerine ipotek uygulanabilecek bir arsanızın veya değerli bir varlığınızın olması gerekir. Bir arsanıza veya herhangi bir şey üzerine uygulanmakta olan ipotekle beraber alacağınız evin fiyatının tamamına uygun konut kredisi verilmektedir. Ödemelerinizin yapılması dahilinde ipotek kaldırılarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Dolayısıyla peşinat ödeme gereği duymadan kredili bir şekilde ev sahibi olmanın diğer bir yolu da büyük konut projelerine imza atmakta olan inşaat şirketleridir. Dolayısıyla bu şirketler sahip oldukları potansiyel satış oranı sayesinde bankalar aracılığıyla özel sözleşmeler yapabilmektedir. Ancak seçeceğiniz firma bu açıdan önemlidir. Sizler de güvenli ve cebinize uygun fırsatlarla Birevim’i tercih edebilirsiniz.

Birevim'in sunduğu fırsatlarla yüksek faizli ödemeleri maruz kalmadan Birevim sayesinde hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

Birevim peşinatsız ev finansmanı sayesinde ev sahibi olmak artık daha kolay. Bu yöntemi en iyi şekilde kullanabilmek için ilk öncelikle en yakın Birevim merkezine gitmeniz gerekecektir. Daha sonra peşinat vermeye gerek kalmadan ev sahibi olma yolunda güvenilir bir şekilde ilerlemenize yardımcı olmaktayız. Bu açıdan Birevim konut finansmanı sayesinde güçlü bir fırsattan en iyi derecede faydalanarak hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız.

Editör: Sercan Yılmaz