Geçtiğimiz günlerde İl Sağlık Müdürünün sözleşmesi yenilendi. Öte yandan Gümüşhane Devlet Hastanesinde de Trabzon’a tayin olan başhekimin yerine Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Yel atandı. Atama gerçekleşince başhekimin sözleşmesi de yenilenmiş oldu. Haliyle şu an kadar iki sözleşme yenilenmiş oldu.

Edindiğimiz bilgilere göre, Kasım ayı  içericisinde Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğünde iki başkan ve 3 başkan yardımcısının atamaları gerçekleştirilecek. Yine bu yılın sonunda Aralık ayında ise diğer 20 personel ile 2 yıllığına sözleşmeler yenilenmiş olacak. Bunlarda Ağız ve Diş Sağlığı başta olmak üzere ilçelerde ki başhekim ve başhekim yardımcılıklarını kapsıyor. Yapılacak yeni sözleşmeler imzalanmasının ardından imzayı atan isimler, iki yıllığına görev yapmaya başlayacak.

İl Sağlık Müdürü olarak görevine devam eden Necip Yemenici,  geçtiğimiz hafta yenilenen sözleşmesi ile (her hangi bir değişiklik olmaması durumunda) 2 yıl daha Gümüşhane’ye hizmet edecek. Başkanlar ise bu ay itibari ile yeni sözleşmelerini imzalayacak. Kartların yeniden dağıtılacağı Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğünde bir başkanın sözleşmesinin yenilenmeyeceği yönünde iddialar var. Başkan yardımcılarından birinin de bu başkanlık koltuğuna oturması bekleniyormuş. Dediğimiz gibi sağlık camiasında değişen çok da bir şey yok. Yine aynı tas aynı hamam ortada duracak. Yine herkesin ayrı telden çaldığı bir yönetim ve yeni yeni atraksiyonlar bizi bekliyor.

Bakan Koca: Onaylı Randevu Sistemi çok önemli sonuçlar ortaya koydu Bakan Koca: Onaylı Randevu Sistemi çok önemli sonuçlar ortaya koydu

Başka bir açıdan değerlendirme yapıldığında ise siyasilerin Gümüşhane il sağlık müdürlüğünden memnun oldukları anlaşılıyor. Kadrolarda dikkate değer bir değişimin yaşanmayacağı öngörüldüğünde hizmet alanlar çok memnun demek ki!  İl Sağlık Müdürlüğünde dönen dolaplardan siyasileri memnunsa eğer bizim bir şey söyleme hakkımız yok demektir.  Değişiklik olmadığına, İl Sağlık müdürü devam ettiğine ve tabi kadrolarda değişiklik düşünülmediğine göre başka söze gerek yok. Anlaşılan o ki, Gümüşhane’de kapılan koltuğun müdafaası için her  yol mubah ve eğer becerikliyseniz kapılan bu koltuk siz istediğiniz sürece veya mecbur kalıp emekli olmadığınız sürece tahsisli oluyor. Normal bir asgari ücretli maaşının 10 katı aylıkta ödülünüz oluyor. Ne diyelim, Rabbim sağlığımızı daim eylesin!(Nabız-Gümüş Koza)

Editör: Ceren Yıldız