Son dakika: İzmir Torbalı'da meydana gelen patlama panik yarattı, ortalık savaş alanına döndü. Ayrancılar Mahallesi, Barış Manço Caddesi'ndeki bir unlu mamuller dükkanında saat 15.00 sıralarında patlama oldu. Patlamanın sanayi tipi tüpten kaynaklı olduğu belirtildi.

İhbar üzerine adrese jandarma, sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı.

SON DAKİKA: 4 ÖLÜ, 30 YARALI

Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, yaptığı açıklamada "3 vatandaşımızı kaybettik. 10'u ağır yaralı 30'un üzerinde kişi yaralandı. Yeni aldığımız haberle vefat sayısı 4'e çıktı" dedi.

 

VALİ ELBAN'DAN İLK AÇIKLAMA

İzmir Valisi Süleyman Elban, olay yerinden yaptığı açıklamada "Maalesef 4 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Çok sayıda yaralı var, ağır olanlar da var. Kesin sayıyı biraz sonra vereceğiz" dedi.

"SANAYİ TİPİ TÜPTEN GAZ KAÇAĞI"

Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir ise "Burada bir dükkanda sanayi tipi tüpten bir gaz kaçağından kaynaklı olduğu söyleniyor. İnanılmaz derecede zarar vermiş durumda binalara. Gaz kaçağı diye konuşuluyordu ama tüp olduğu söyleniyor şu an yetkililer tarafından. 3 tane kaybımız vardı, şimdi bir kaybımız daha geldi 4 oldu toplam kaybımız. Bir dükkandan kaynaklandığı söyleniyor. 20 civarında yaralımız var. 2 tane daha ağır yaralı olduğu bilgisi geldi bana." diye konuştu.

 


 

 

Sendika az bir farkla baraj altında: DİSK heyeti bakanlığa gitti! Sendika az bir farkla baraj altında: DİSK heyeti bakanlığa gitti!

Kaynak: rss