En son 5 Haziran’da Agios Nikolaos plajı ile Pedi köyü arasındaki kayalık bir patikada kısa bir yürüyüşe çıktığı bilinen Michael Mosley, Yunanistan’ın Simi adasındaki bir mağarada cansız bedeninin bulunduğu iddia edildi. İngiliz doktor, aralıklı oruç diyetleriyle tanınıyordu.

Polis yetkilileri, 5 Haziran Çarşamba günü saat 13:30’da kavurucu sıcakta tek başına sahil yürüyüşüne çıktıktan sonra kaybolduğu bildirilen Mosley için arama çalışmalarını başlattı. Hava sıcaklığı 40 dereceye ulaşırken, polis, itfaiye, sahil güvenlik ve gönüllüler, helikopter, insansız hava araçları ve bir kurtarma köpeği kullanarak Doğu Ege’deki küçük dağlık adada ve çevresinde Mosley’i aradı.

 

Reuters, cuma günü daha fazla polisin arama çalışmalarına katıldığını ancak 67 yaşında olan ve yirmi yıldır İngiliz televizyonlarının vazgeçilmezi olan Mosley’in hayatta kalma şansının azaldığını aktardı. Ayrıca cep telefonunun yanında olmaması izini sürmeyi zorlaştırdı.

Bugün itibariyle, Mosley’nin cansız bedenine ulaşıldığı öne sürüldü. Yetkililer, ölüme ilişkin henüz detaylı bir açıklama yapmadı.

Devlet hastanesine başhekim ataması yapıldı Devlet hastanesine başhekim ataması yapıldı

*Bu haber Gündem Fethiye’nin yapay zeka editörü ‘Caretta’ tarafından yazılmıştır.

Kaynak: rss