Gaziantep Lisesi ve İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Göksel, iç hastalıkları uzmanı olarak uzun yıllar Devlet Hastanesi ve Amerikan Hastanesi'nde görev yapmış, başhekimlik de yapmıştır. 

ABDULKADİR GÖKSEL’İN CENAZE NAMAZI NEREDE KILINACAK?

 

Dr. Sermet Göksel'in cenazesi, 9 Haziran Pazar günü öğle namazına müteakip Gaziantep Şireci Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek. Taziyeler, Topçuoğlu Camii yanındaki 121 numaralı taziye evinde kabul edilecek.

"GAZİANTEP BENİM EVİM"

Dr. Göksel, bir röportajında Gaziantep'e olan bağlılığını şu sözlerle ifade etmişti: "Gaziantep benim evim. Her ne kadar çok sık gelemesem de doğduğum, büyüdüğüm yer burası, ailem burada. Gönülden bir bağlılığım var. Dışarıdan bakan bir insan için baklava ve kebap ifade edebilir ancak benim için taşıdığı anlam çok daha farklı ve özel. Ben Gaziantepliliği İstanbul’da da sürdürüyorum. Dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın alışkanlıklarınızdan vazgeçemiyorsunuz. Dolayısıyla Gaziantep benim için ‘evi’ ifade ediyor. Fırsat buldukça yılda bir iki kez geliyorum."

“BAŞIMIZ SAĞ OLSUN”

 

Sermet Göksel’in amcasının oğlu olan Diş Hekimi Mehmet Göksel, Dr. Sermet Göksel için yaptığı açıklamada, "Sermet Abi, amcam oğludur. İlişkimiz abi kardeş gibiydi. Sermet Abi rahmetli Gaziantep Üniversitesi kurucularından ve Makine bölümünün de Dekanlığını yapmış Ömer Göksel'in ağabeyidir. Sermet Abinin oğlu ve dedesinin adını taşıyan Abdülkadir Göksel İstanbul'da KBB uzmanıdır. Ama Burun Estetiği Cerrahisinde ün yapmıştır. Birçok Avrupa ülkesinde doktorluk yapabilir beratını almıştır. Ailece başımız sağ olsun" dedi.

Engellinin ölümü halinde mirasçılara ÖTV'yi ödeme zorunluluğu Engellinin ölümü halinde mirasçılara ÖTV'yi ödeme zorunluluğu

 

Kaynak: rss