Karamürsel İlçe Sağlık Müdürü görevine başladı Karamürsel İlçe Sağlık Müdürü görevine başladı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Ak Parti'nin Temayül Yoklaması geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Gerçekleştirilen temayülde birinci sırada Adana Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar çıktı. Temayülde birinci çıkan Uzm. Dr. Nacar, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için İl Sağlık Müdürlüğü görevinden istifasını bugün verdi.
Uzm. Dr. Nacar, yaptığı açıklamada "İstifa dilekçemi verdim, en kısa sürede adaylık başvurusunda bulunacağım. Hedefimin Ak Parti'den Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı olduğunun bilinmesini isterim" dedi.

UZM. DR. HALİL NACAR KİMDİR?

1975 Kozan doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimini Adana’da tamamlamıştır. 1994 yılında Adana İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 
2002 yılında Hatay/Hassa Söğütözü Sağlık Ocağı Hekimliği ardından Hatay/Dörtyol Devlet Hastanesi Acil Servis Hekimliği yaptı. 
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde aldığı Anestezi ve Reanimasyon Uzmanlığı eğitimini, 2011 yılında tamamladı. 2012 yılında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi Kliniği ve Ameliyathane İdari Sorumluluğu yaptı. 2013 yılında Adana Devlet Hastanesi'nde Başhekimliği yaptı. 
2014 yılında başladığı Seyhan Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine 14 Ağustos 2020 tarihine kadar devam etti.
Uzm. Dr. Halil Nacar, 14 Ağustos 2020 tarihinde atandığı Adana İl Sağlık Müdürlüğü görevine bugüne kadar devam etmiştir. Evli ve 3 çocuk sahibi olup iyi derecede Almanca bilmektedir.

Kaynak: