HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın görev müddetine dair sert tenkitlerde bulundu. Veda vakti haberlerine bir taban not’ başlığıyla X Platformu’ndan paylaşımda bulunan Lider Şimşek, Bakan Koca için “en büyük hizmeti istifadır” dedi.

HEP-SEN’den Bakan Koca’nın istifa haberleri sonrası açıklama

CHP, iki kanundaki bazı hükümlerin iptali için AYM'ye başvurdu CHP, iki kanundaki bazı hükümlerin iptali için AYM'ye başvurdu

Şimşek ‘Veda vakti haberlerine bir dipnot’ başlıklı X Platformu’ndan yaptığı açıklamada, “10 Temmuz 2018 yılında yemin ederek göreve başlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Kamu ve özel kesimde, “Hekim dışı”(çağ dışı tabir) diye isimlendirilen tüm sıhhat profesyonellerinin hakkını gözetmemiş, emeğini yok saymış, kendi meslekleri ile ilgili gelişim sürecinde tek kelam hakkı tanımamıştır. Tüm sağlık profesyonellerinin bakanı olması gereken @drfahrettinkoca hastane tüccarlarının, referanslı müdürlerin, seçkin kümenin ve sarı sendikaların bakanı olmuştur. Görev süresinde: sıhhatte şiddet terörü katlanmış, sıhhat çalışanları yurt dışına göç etmeye başlamış, meslekler ortası adaletsiz ödeme sistemi ile işçilerin onuruyla oynanmış, sıhhat hizmetleri metalaştırılmıştır. Daha evvel belirttik, tekrarlıyoruz: En Büyük Hizmeti, İstifadır!” cümlelerini kullandı.

Kaynak: rss