Şanlıurfa, Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde 6 Ekim’de sağlık çalışanına şiddet olayı yaşandı. İddiaya göre; rahatsızlanan kadın hastaya, acil serviste görevli erkek hemşire Mehmet Şah Bilge iğne yaptı.

Bu sırada çıkan tartışmada Kadir Fatih S., erkek hemşirenin yüzüne yumruk attı. Erkek hemşire yere yığılırken, saldırgan gözaltına alındı.

Bakanlıktan 'oğlunu istismar ettiği iddia edilen ünlü doktor' açıklaması Bakanlıktan 'oğlunu istismar ettiği iddia edilen ünlü doktor' açıklaması

Burnu kırılan Mehmet Şah Bilge ise tedaviye alındı.

Vahşetin adresi bu kez Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi…
Sağlıkta şiddetin vahşete dönüştüğünü, insanlıktan çıkmış zorbaların histerik bir halde vahşice sağlık çalışanlarının canına kast ettiğini görüyoruz.
Sağlıkta şiddete çözüm için sağlık kurum ve kuruluşlarının sıfır… pic.twitter.com/yBECDk6iXL

— Türk Sağlık-Sen (@turksagliksengm) October 7, 2023

Emniyetteki ifadesinde, pişman olduğunu belirten Kadir Fatih S., şunları anlattı:

“Eşim iğnesinin yapılması için perde ile dizayn edilen alandaki yatağa uzandı. Bu sırada içeriye erkek hemşire geldi ve benden perdenin dışına çıkmamı istedi. Ben de çıktım, iğne yapıldıktan sonra hemşire bana bakarak, ‘Seni perdenin dışına çıkarmam zoruna mı gitti?’ dedi. Bu söz üzerine kendimi kaybederek, ona saldırdım. Hem eşimin hastalığı hem de hemşirenin o sözleri yüzünden kendimi kaybettim. Yaşanan bu olaydan dolayı pişmanım.”

İşlemleri sonrası adliyeye sevk edilen Kadir Fatih S. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.