Kuzey Marmara Otoyolu  Sakarya kesiminde sabahın ilk ışıklarında meydana gelen zincirleme trafik kazasında 10 kişi hayatını kaybederken 61 kişi yaralandı.

Can pazarının yaşandığı kazada yaralılar çeşitli hastanelere kaldırılırken, ölenler ise morga kaldırıldı. Hayatını kaybeden hemşire Nihal Yıldız ile avukat Hüseyin Kamil Yıldız'ın cenazesi tamamlanan işlemlerinin ardından memleketleri Osmaniye'nin Düziçi ilçesine gönderildi.

Kuzey Marmara Otoyolu Sakarya kesimi Taşkısığı mevkiinde yoğun sis nedeniyle 3 otobüs ve bir tırın da bulunduğu 7 aracın karıştığı zincirleme kazada, 48 VJ 236 plakalı Ford Connect marka ticari araçta bulunan avukat Hüseyin Kamil Yıldız ve hemşire Nihal Yıldız hayatını kaybederken, araçta bulunan Hilmi Yıldız ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Diyarbakır Hekimsen Bakan Koca’ya çağrı Diyarbakır Hekimsen Bakan Koca’ya çağrı

İstanbul'da öğretmen olarak görev yapan Hilmi Yıldız'ın eşi Nihal Yıldız ve kardeşi Hüseyin Kamil Yıldız ile birlikte Osmaniye Düziçi ilçesindeki akrabaları Münevver Soy'un cenazesi için geldikleri memleketlerinde taziye sonrası İstanbul'a dönüş yolunda kazaya karıştıkları öğrenildi.

Kaynak: