Diyarbakır Gazete'de yer alan haber;

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü’nün kent genelinde sağlık bilgi sistemleri için Ocak ayında yapılan ve yaklaşık maliyeti 48 milyon 101 bin TL’lik ihale mahkemeye taşındı. Kentteki tüm hastanelerin Sağlık Bilgi Sistemleri için 3 Ocak tarihinde ihale yapıldı. İhaleye 3 firma katıldı, ihale ilk aşamada bir firmaya, ardından başka bir firmaya verildi. İhaleye katılan üçüncü firma olan Sisoft Firması, usulsüzlükler olduğu iddiasıyla, ihaleyi yargıya taşıdı.

Oğlunu istismar suçlamasıyla yargılanıyordu: Dr. Ender Saraç hakkında beraat talebi Oğlunu istismar suçlamasıyla yargılanıyordu: Dr. Ender Saraç hakkında beraat talebi

YÜRÜTMENİN DURDURULMASINI İSTEDİ

Ankara İdare Mahkemesi’nde dava açan Sisoft Firması, ihalenin verildiği ilk firmanın teklifinin hatalı olduğunu, ihalede usulsüz işlem yapıldığını, firmanın koşulları sonradan yerine getirdiğini iddia etti. Firmanın yaptığı itiraz reddedildi. Sisoft Firması, bunun üzerine Ankara İdare Mahkemesi’nden Kamu İhale Kurul kararının yürütmesinin durdurulması ve kararın iptal edilmesini talep etti.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

İddialar üzerine Sağlık Bakanlığı, ihale ile ilgili inceleme yapması için müfettiş görevlendirdi. Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü’ne gelen müfettişin evrakları incelemeye aldığı öğrenildi. Müfettişin önümüzdeki günlerde ilgili firma ile de görüşmesi bekleniyor.

Editör: Ceren Yıldız