Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bozulan asansörleri hastaları çileden çıkardı. Büyük bölümü arızalı olan asansörlerin sadece birkaçı çalışırken uzun kuyruklar oluştu.

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bozulan asansörleri hastaları çileden çıkardı. Büyük bölümü arızalı olan asansörlerin sadece birkaçı çalışırken uzun kuyruklar oluştu. Hastanede 2 gündür devam eden asansör sorunu hem hastalar hem de hastane personelleri için çileye dönüştü. Özellikle yaşlılar ve yaşlı hastası olanlar zor anlar yaşadı.

Burdur'da entübe edilen diyaliz hastalarının durumu iyiye gidiyor Burdur'da entübe edilen diyaliz hastalarının durumu iyiye gidiyor

Tedavisi gereği hastasını her gün tekerlekli sandalye ile hastaneye götüren bir vatandaş ortaya çıkan bu durum karşısında tepkisini dile getirdi. Bozulan asansörlerde hastaların mahsur kaldığını da ifade eden vatandaş, “Biz buraya hastamızı tedaviye getiriyoruz, birimler arası asansör kullanmak zorundayız, hastamız tekerlekli sandalyede, her gün aynı durum yaşanıyor, dün burada asansör bozuldu hastalar içinde mahsur kaldı. Asansörde kalan hastalara mı üzülelim, kendi hastamızın yaşadığı zorluklara mı üzülelim bilmiyoruz artık. Yetkililerden bu problem için acil çözüm bekliyoruz. Burası bir hastane kimse buraya keyfi amaçla gelmiyor.” ifadelerini kullandı.(Bilecik Haber)

Kaynak: rss