İstanbul’da bir hastanenin onkoloji servisinde görevli 2 sağlık çalışanı tedavi gören kanser hastalarının özel ortamda saklanan ilaçlarını çalarak sattı.

Sağlık görevlileri özel ortamda saklanan ilaçların bulunduğu odalara her gün gelerek ilaçları önlüklere, montlara ya da çantalara saklayarak dışarı çıkarmayı başardılar. Hastaneden çıkarılan ilaçlar fahiş fiyatlara ilaç simsarlarına satıldı.

Sahte sağlık raporları düzenleyen 4 kişi tutuklandı Sahte sağlık raporları düzenleyen 4 kişi tutuklandı

ÇÖPE ATIYORMUŞ GİBİ YAPTILAR

Hırsızlık yapan sağlık çalışanları kanser hastalarının ilaçlarını değişik teknikler geliştirerek çaldılar. Görüntülerde hırsızların ilaçları çöpe atıyormuş gibi yaparak ceplerine sakladıkları ortaya çıktı.

POLİS EKİPLERİ ADIM ADIM TAKİP ETTİ

İstanbul Mali Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yolsuzluk Büro ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışma ile hırsızlık yapılan odanın görüntülerine ulaşıldı. Polis ekipleri tarafından 6 ay süren çalışmaların ardından yapılan vurgunun detayları ortaya çıktı.

tv100 muhabiri Devrim Tosunoğlu o ilaçların çalınma anlarının görüntülerine ulaştı. Tosunoğlu şunları aktardı;

"Hastanede kanser hastası olarak bekleyen bir yaşam umudu olan insanlardan çalıyorlar. Bunu yaparken umursamıyorlar. Polis gizli bir soruşturma yürüttü. Önce hastanenin ana sisteminden o odanın gözüktüğü kamera sistemine bakıyorlar. Bu ekip 6 ay takip ediyor. Polis takip ediyor. Vurgunun boyutu büyüktü. Yöntemleri farklı. İlacı alıyor çöpmüş gibi çöpe koyup bağlıyor. Bu ilaçlar yurt dışından gelen ilaçlar.

2 kişi içeride 1 kişi eczanede kalfa. Bunlar 2-3 kişiyle yapılacak işler değil. Bu ilaçları almak isteyen eczaeneler var. Müşteri de buluyorlar. Polis yakaladıktan sonra Whatsapp konuşmalarını da ortaya çıkarttı. 5 milyonluk bir rakamdan bahsediyoruz. Büyük bir vurgun. İtiraflar var. Yavaş yavaş açığa çıkıyor. İddianame hazırladı savcılık,yargılama başlayacak.

İnsanların umutlarını ve sağlıklarını çalıyorlar. Bunların cinayete teşebbüsten yargılanmaları gerekiyor.

Kaynak: rss