Türk Işını'na dava açtı! İlk ona uygulanmıştı Türk Işını'na dava açtı! İlk ona uygulanmıştı

Aydın'ın Çine ilçesinde hizmet veren Devlet Hastanesi'nde köpek beslenmesiyle ilgili iddialara göre hastane idaresinden alınan bilgide, hastane mutfağında köpek beslenmesinin söz konusu olmadığı vurgulandı.

Hastane idaresinden alınan bilgiye göre, Çine sokaklarında olduğu gibi hastane bahçesinde de zaman zaman sokak köpeklerine rastlandığı belirtildi. Bu gibi durumlarda tespit edilen köpeklerin, güvenlik görevlileri tarafından hastane avlusu dışına çıkarıldığı ifade edildi.

"MUTFAKTA KÖPEK BESLENMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL"

Dün meydana gelen olayda, sıcaktan bunalan bir sokak köpeğinin, mutfak kapısının açık olmasını fırsat bilerek kapının arkasındaki gölge bir yere sığındığı ve durumu fark eden görevlinin köpeği hemen oradan çıkarttığı dile getirildi. Mutfakta köpek beslenmesi gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığı ve olamayacağı belirtti. Alınan bilgide, "Hastanemizde sağlık hizmeti sunumunda hijyen kuralları titizlikle uygulanmakta ve denetlenmektedir. Hastane mutfağında köpek beslenmesi gibi bir durum kesinlikle yoktur" denildi.

“HİJYEN KURALLARI TİTİZLİKLE UYGULANIYOR”

Hastane yetkilileri, hijyen kurallarına büyük önem verdiklerini ve bu kuralların titizlikle uygulandığını ve denetlendiğini vurguladı. Vatandaşların endişeye kapılmaması gerektiğini belirten yetkililer, hastane personelinin hijyen konusunda son derece dikkatli olduğunu ifade etti. 

Kaynak: rss